Yıldız Bek: “Annelerimiz her gün hatırlanmalı”

CHP İl Genel Meclisi Üyesi Yıldız Bek, annelerin senede bir gün değil her gün hatırlanması gerektiğini ifade etti.

Güncel 09.05.2014, 00:07 09.05.2014, 00:08
761
Yıldız Bek: “Annelerimiz her gün hatırlanmalı”

CHP İl Genel Meclisi Üyesi Yıldız Bek, annelerin senede bir gün değil her gün hatırlanması gerektiğini ifade etti.

İl Genel Meclisi toplantısında söz alan Yıldız Bek, tüm annelerin gününü kutladı.

Dünyayı anaların kontrol ettiğini, bugünkü yükselen değerlere yön veren etkin elemanların kadınlar olduğunun asla unutulmaması gerektiğini ifade eden Bek, “Yeri gelince kutsal varlık olan ana olmak, fakat en çok da küfredilen insan olma, yeri gelince ezilen, sömürülen, dayak yiyen ve her şeye rağmen hayatını devam ettirmeye çalışan kişi olmaktır.

Yeri gelince küçük yaşta tarlada çalışmaktan evlenip çoluk çocukla uğraşmaktan okuyamamak, yeri gelince öğretmen olup ilgi dağıtmaktır. Hayattaki her şey ve herkes gibi adaletten nasibini alamamak. Sadece yanlış yerde doğduğu için kendine hiçbir seçenek bulamadan önüne konulan hayatı yaşamaktır.

Oysaki dünyayı anaların kontrol ettiğini bugünkü yükselen değerlerimize yön veren etkin elemanların kadınlar olduğunu asla unutmamalıyız” diye konuştu.

“Feminizm”, “kadın hakkı” gibi kelimeleri asla kabul etmediğini ifade eden Bek, “Hiç kimse bizim hakkımızı alamaz ve de veremez. Biz doğuştan sahip olduğumuz özgürlüğümüzle varız.

Bir toplum cinslerden yalnız birinin yüzyılımızın gerektirdiklerini elde etmesiyle yetinirse o toplum yarı yarıya zayıflamış olur. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, bizim toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdan doğmaktadır” şeklinde konuştu.
(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 21 Ocak 2021
İmsak 06:23
Güneş 07:52
Öğle 12:56
İkindi 15:28
Akşam 17:51
Yatsı 19:14

Gelişmelerden Haberdar Olun

@