Yılbaşı için önlem alındı

Emniyet Müdürlüğü, bugün kutlanacak olan yılbaşı gecesi için bir dizi tedbir alırken, vatandaşların istek ve şikayetlerini bildirebileceği telefon numaraları hakkında bilgi verildi.

Güncel 31.12.2014, 00:14 31.12.2014, 00:15
783
Yılbaşı için önlem alındı
Emniyet Müdürlüğü, bugün kutlanacak olan yılbaşı gecesi için bir dizi tedbir alırken, vatandaşların istek ve şikayetlerini bildirebileceği telefon numaraları hakkında bilgi verildi.
İl Emniyet Müdürü Salih Erkan Tarancı, vatandaşların yılbaşını huzur ve güven içinde geçirmeleri için gerekli her türlü tedbiri aldıklarını bildirerek, yılbaşı gecesi silah atılmaması uyarısında bulundu.
Yılbaşı süresince araç kullanacak vatandaşlarımızın yolculuk boyunca emniyet kemerlerini takılı bulundurmalarını, hız limitlerine riayet etmelerini, hatalı sollama yapmamalarını, alkollü iken araç kullanmamalarını, alışveriş yapan vatandaşların özellikle piyasaya sürülmeye çalışılan sahte paralara karşı duyarlı olmalarını, muhtemel hırsızlık olaylarına karşı apartman kapılarını sürekli kapalı tutmalarını ve tanımadıkları kişilere kapıyı açmamalarını isteyen Emniyet yetkilileri, olumsuz bir duruma meydan vermemek için ekip sayılarını artırdıklarını açıkladı.
Emniyet Müdürü Tarancı, alınan tedbirlerle ilgili olarak şu bilgileri verdi:

“SİLAH ATANLAR HAKKINDA YASAL İŞLEM YAPILACAK”
“Çorum Emniyet Müdürlüğü olarak, Çorumlu hemşerilerimizin yeni yılı huzur ve güven içerisinde kutlamalarını sağlamak amacıyla genel güvenlik ve asayişin temini açısından bir dizi ilave tedbirler alınmıştır.
Yılbaşı münasebetiyle, yaya ve motorize ekipler özellikle otobüs ve minibüs durakları, halkın yoğun olarak bulunduğu yerler, pazar yerleri, alışveriş merkezlerinde, hırsızlık, kapkaç, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı daha dikkatli ve duyarlı bulunacaklar, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin korunmasına yönelik asayiş ve trafik kontrollerine ağırlık verilecek ve gerektiğinde görevli ekipler takviye edilerek buralarda ve şehirlerarası yollarda gerekli güvenlik ve trafik tedbirleri eksiksiz alınacaktır.
Vatandaşlarımızın yılbaşı nedeniyle yapacakları alış veriş esnasında ve gece boyunca huzur ve güven içinde yeni yıla girebilmeleri, vukuu bulabilecek her türlü olayın önlenmesi için tüm çabalar üst düzeyde gösterilecektir. Vatandaşlarımızın yeni yıla topluca girmek için toplandıkları meydanlarda geçmiş yıllarda yaşanan ve basına da yansıyan sarkıntılık, yankesicilik, kapkaç ve dolandırıcılık gibi olaylara karşı görevlilerimiz tarafından gerekli tedbirler alınacaktır. Yılbaşı nedeniyle, İlçe Emniyet Müdürlükleri/Amirlikleri de kendi sorumluluk bölgelerinde gerekli emniyet ve trafik tedbirlerini alacaklardır.
Değerli Çorumlu hemşerilerimizin suçla mücadelede Önleyici Polislik anlayışı çerçevesinde; sadece olay olduğunda değil, olay olmadan önce de şüphelendikleri durum ve şahıslar ile ilgili her türlü ihbar, istek ve şikâyetlerini 155 Polis İmdat hattına veya 224 10 09 numaralı telefona bildirmeleri hususu büyük önem arz etmektedir. Bu vesileyle çok değerli Çorumlu hemşerilerimizin yeni yılını kutlar, yeni yılın aziz milletimiz için sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler getirmesini dileriz.”
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:53
Güneş 06:18
Öğle 12:39
İkindi 16:06
Akşam 18:50
Yatsı 20:10

Gelişmelerden Haberdar Olun

@