“Yerel yönetimlerin önemi gelecekte daha da artacak”

Vali Ahmet Kara, yerel yönetimlerin öneminin gelecekte daha da artacağını dile getirdi.

Güncel 10.10.2014, 15:53 10.10.2014, 15:55
879
“Yerel yönetimlerin önemi gelecekte daha da artacak”
Vali Ahmet Kara, yerel yönetimlerin öneminin gelecekte daha da artacağını dile getirdi. Çorum’un her ne kadar şehir merkezinde sıkıntı olmasına rağmen yeni açılan bölgelerde geniş caddelerin bulunduğu ifade ederek, “Çorum temiz ve belediyeciliği güzel yapılmış bir il olarak karşıma çıktı” dedi.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve Meclis üyelerinin ziyaretinde konuşan Vali Kara, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve Belediye Meclisi’nin Ak Partili üyeleri, Vali Ahmet Kara’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Geride bıraktıkları 5 yıllık dönem içerisinde şehirde büyük bir heyecan uyandırdıklarını söyleyen Başkan Külcü, “Bu heyecandan aldığımız güçle 2’nci dönem yatırımlarımızı planladık. Hiçbir meseleye ‘bu belediyenin işidir veya belediyenin işi değildir’ mantığıyla bakmadık. Sağlık işi de olsa Milli Eğitim işi de olsa belediyenin işi gibi sahiplendik. Aynı anlayışı diğer kurumlardan biz de gördük” dedi.

Çorum’da yeni bir döneme başladıklarını belirten Külcü, “Hayırlı ve güzel bir başlangıç olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Ahmet Kara ise “2’nci dönem seçilmiş olmanız birinci dönemde yaptığınız başarılı işlerin kanıtıdır” diyerek, Çorum’da hep beraber güzel işlerin altına imza atacaklarını söyledi.

Çorum’un her ne kadar şehir merkezinde sıkıntı olmasına rağmen yeni açılan bölgelerde geniş caddelerin bulunduğu ifade eden Vali Kara, “Çorum temiz ve belediyeciliği güzel yapılmış bir il olarak karşıma çıktı” dedi.

Kendisinin de geçmişte belediye başkanlığı yaptığını, keza İçişleri Bakanlığı Müfettişliği görevindeyken de belediyelerin teftişinde bulunduğunu belirten Kara, “Belediyecilik hizmetleri, hizmetlerin en zevklisi ve güzelidir. Direk halka hizmet ediyorsunuz. Belediye meclisleri de politikanın okuludur” şeklinde konuştu.

Gelecekte yerel yönetimlerin öneminin daha da artacağını vurgulayan Vali Ahmet Kara, Çorum’a yapılacak hizmetlerde Belediye ile birlikte ortak hareket edileceğini bildirdi.


(Taner ŞİMŞEK)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303
Namaz Vakti 24 Eylül 2020
İmsak 04:58
Güneş 06:23
Öğle 12:37
İkindi 16:01
Akşam 18:42
Yatsı 20:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@