“Yerel idarenin görevi vatandaşın işini kolaylaştırmak”

İl Genel Meclisi üyeleri, Bakanlar Kurulu kararı ile Çorum’a atanan Vali Ahmet Kara’yı makamında ziyaret etti.

Güncel 01.10.2014, 16:08 01.10.2014, 16:11
562
“Yerel idarenin görevi vatandaşın işini kolaylaştırmak”
İl Genel Meclisi üyeleri, Bakanlar Kurulu kararı ile Çorum’a atanan Vali Ahmet Kara’yı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Vali Ahmet Kara, hizmetin en iyisinin yerel idare tarafından yapılanı olduğunu belirterek, yerel idarenin yaptığı hizmetlerin çok daha önemli olduğunu ifade etti. Kendilerinin devleti temsilen, Özel İdare’nin de devletin bir kolu olarak vatandaşın işini kolaylaştırmakla mükellef olduğunu anlatan Vali Kara, “bizi atadılar, sizi ise seçtiler. Bu nedenle sizin sorumluluğunuz bizimkinden daha fazla çalışmalarınızda her zaman yanınızdayız” dedi.

Çorum’un kalkınmaya geçmiş bir il olduğunu ve herkesin gözünün üzerinde olduğunu belirten Vali Ahmet Kara, “Aynı yerde patinaj çekmek yerine daha ileriye gidebilmek için güç birliği yapılması gerekir” dedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya da konuşmasında Vali Ahmet Kara’ya yeni görevinde başarılar dilediklerini ifade ederek, seçimler öncesi halka vaatlerinin bulunduğunu ve bunları teker teker yerine getirmek için çaba sarfettiklerini anlattı. İşlerinin halka hizmet olduğunu bu nedenle belde ve köylere giderek sorunlara çözüm bulmaya gayret gösterdiklerini belirten Halil İbrahim Kaya, AKP, CHP ve MHP meclis üyeleri olarak birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiklerini, Çorum’daki bu birlikteliğin de bozulmaması için ellerinden geleni yaptıklarını dile getirdi.
(Erkan BAYATLI)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
açık
banner303
Namaz Vakti 23 Eylül 2020
İmsak 04:57
Güneş 06:22
Öğle 12:38
İkindi 16:02
Akşam 18:43
Yatsı 20:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@