Yenimahalle’de “Gönül Mısraları”

Çorum Hitit Vakfı Ankara Şube Başkanı Alper Bilan, Çorum’un yüzünü ağartan etkinliklere devam ettiklerini belirtirken, kendisini yalnız bırakmayan Vakıf yöneticilerine teşekkür etti. Bilan, programı, “Marka kente yakışır, marka vakfın marka etkinliği” olarak niteledi.

Güncel 30.09.2014, 21:56 30.09.2014, 21:57
923
Yenimahalle’de “Gönül Mısraları”
Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar, Çorum Hitit Vakfı tarafından ikincisi düzenlenen Gönül Mısraları adlı şiir gecesine katıldı. Şiirlerin, şarkılarla ve türkülerle harmanlandığı gecede Yaşar’a, sanata ve sanatçıya verdiği destek için plaket verildi. Programda konuklara Barbaros Çelikoğlu’nun “Hayat devam ediyor işte” adlı şiirini okuyan Yaşar, büyük alkış topladı.

Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe Fethi Yaşar’ın yanı sıra Başkan Vekili Mehmet Kartal, CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zafer Ediş, Çorum Hitit Vakfı Ankara Şubesi Başkanı Alper Bilan katıldı. Gecenin onur konukları olan Şair Barbaros Çelikoğlu, Şair Ömer Köroğlu, Solist Nilgün Kızılcı, Tuncay Yalın, Nedim Saatcioğlu, Arzu Subakan Kabukçu, Sait Artar ve Burak Sönmez katılımcılara güzel bir dinleti yaşattı.

“SANATA DEĞER VERİLİYORSA DEMOKRASİ GÜÇLÜDÜR”
Fethi Yaşar, ülkelerin sadece ekonomik değerlerle değil kültürel faaliyetlerle de önem kazanacağını belirterek, “Toplum ne kadar kültürlüyse, ne kadar sanata ve sanatçıya değer veriyorsa o ülkede olayların, yanlışlıkların oranı daha az, demokrasi ve hukukunda gelişme oranı bir o kadar fazla olur“ diye belirtti.

“SANATÇI SİYASİ FİKİRLERİYLE DEĞERLENDİRİLMEMELİ”
Cumhuriyet’in ilk kurulduğu yıllarda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sanat alanında yaptığı çalışmalara değinen Yaşar, “Bugün geldiğimiz noktada sanatın ve sanatçının hor görüldüğü, heykellerin yıkıldığı bir dönemdeyiz. Bu yüzden sosyal hayatta, çalışma hayatında, ekonomide, hukuksal alanda istediğimiz noktalarda değiliz” ifadesini kulandı.

Sanatçının siyasi fikirleriyle değil sanatıyla değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi ile Neşet Ertaş Parkı’nı örnek göstererek “Biz bunu başardık. Milli Şairimiz Nazım Hikmet’i ve Halk Ozanımız Neşet Ertaş’ı Yenimahalle’de yaşattık” dedi.

“SANATI ÇOCUKLARIMIZA SEVDİRMELİYİZ”
Yenimahalle Belediyesi olarak kültürel alanda çalışmalara önem verdiklerini ve bu çalışmaları her geçen gün daha da arttıracaklarını, ünlü şairlerimizi, ozanlarımızı, sanatçılarımızı Yenimahalle’de yaşatmaya devam edeceklerini söyleyen Yaşar, “Sanatın her alanını sevmeli çocuklarımıza da sevdirmeliyiz. Çünkü sanatı sevdiğimiz zaman insanı seveceğiz, doğayı seveceğiz, yaşamayı seveceğiz, işte o zaman hayattan keyif alacağız” şeklinde konuştu.


Kaynak: (İHA)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 25 Eylül 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:24
Öğle 12:37
İkindi 15:59
Akşam 18:40
Yatsı 19:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@