“Yenikapı ruhunu böyle mi koruyacaksınız?”

Milliyetçi Hareket Partisi Laçin İlçe Başkanı Mustafa Çiğdem, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında toplam 1300 kişilik kontenjandan, Laçin Belediyesi’ne 5 kişi verildiğini belirterek, belediye ve ilçenin bir nevi cezalandırıldığını ifade etti. Dağılıma bakıldığında hükümette olmayan partilerin belediyelerinin 5 ya da 10 personel ancak alabildiğine dikkat çeken Çiğdem, bu yıl hakkaniyetli bin dağılım beklediklerini ancak iktidar olmayan partiden olmanın mağduriyet olduğunu gördüklerini. Laçin’in yine hak ettiği kadar personel alamadığını anlattı.

Güncel 06.03.2017, 19:21
405
“Yenikapı ruhunu böyle mi koruyacaksınız?”

İlçenin haklarını aramanın, partiye yapılan haksızlığı dile getirmenin ve adaleti aramanın en doğal hakları olduğunu ifade eden Çiğdem, iktidar partisinin referandumda MHP ile aynı istikamette bulunduğunu ve aynı sonuç için çalışıyor olmasının, elini kolunu sallayarak her şeyi yapacağı anlamına gelmediğini belirtti.

Hükümet temsilcilerinin sık sık 15 Temmuz Ruhu’ndan söz ettiğini ancak sözlerin havada kaldığını kaydeden Mustafa Çiğdem, “Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Emekliler Derneği Programında ‘Yenikapı Ruhu’ndan, ‘15 Temmuz Birliği’nden bahsedince, biz de şu soruları sorma ihtiyacı hissettik.

 ‘Yenikapı Ruhu’nu, ‘15 Temmuz Ruhu’nu böyle mi koruyacaksınız? ‘15 Temmuz Birliği’ni kendi partinizin dışındaki partileri dışlayarak mı koruyacaksınız? Geçmişten ders alınmadı mı? Milli uzlaşma, anlaşma her seviyede olması gerekirken, bu durumu insanımıza nasıl anlatalım, nasıl yorumlayalım?

Biz ‘’Yenikapı Ruhu’’ demeye devam edeceğiz. Biz  ‘15 Temmuz Birliği’ demeye devam edeceğiz. Sonuna kadar ‘devlet’ , sonsuza kadar ‘millet’ diyeceğiz.

Aramızdaki fark şudur ki, Biz önce ülkem ve milletim diyoruz. Ülkemizin bekası ve geleceğimizin inşası için ‘evet’in derdindeyiz. FETÖ, PKK, DAEŞ, PYD/YPG hazır kıta infaz mangalarını Türkiye’ye yöneltmişken iç sorunlarla uğraşmayalım, huzuru kaçırmayalım diyoruz. Siz hala ‘yangından mal kaçırır’ gibi personel derdindesiniz. Referandumda da ‘devlet için evet’, ‘millet için evet’ diyeceğiz. Sizin bu yaptığınız haksızlığa rağmen ‘evet’ diyeceğiz. Ancak siz, bu yaptığınız gibi ayrımcılık yapmaya devam ederseniz, ‘hayır’a hizmet ediyor olacaksınız.

Gelin artık şu ayrıma kayırıma dur deyin. Kaynak, personel ve imkânları eşit şekilde dağıtın.

Milli Birliğimizi hep birlikte inşa edelim. Belediyelerimizin de, insanımızın da ayrılmadığı, kayrılmadığı bir Türkiye’ye evet diyelim. Devletimiz ve milletimizle büyük mutabakatı 16 Nisan’da hep birlikte imzalayalım” dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
açık
banner303
Namaz Vakti 29 Ekim 2020
İmsak 05:35
Güneş 07:00
Öğle 12:29
İkindi 15:20
Akşam 17:48
Yatsı 19:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@