Yeniden “ortaklık ruhu” çağrısı

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, iş dünyasına hizmet etme anlamında SİAD’ları önemsediğini belirterek, “Sanayici ve iş adamları dernekleri, Ticaret ve Sanayi Odaları için kalbi besleyen damarlar gibidir” dedi.

Güncel 05.02.2014, 22:27 05.02.2014, 22:27
337
Yeniden “ortaklık ruhu” çağrısı
Başaranhıncal, iş dünyasının temsilcisi derneklerle yapılan istişare toplantılarının, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’nın yol haritasını oluşturduğunu ifade etti.
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Çorum Şubesi’nin davetlisi olarak derneğe üye iş adamları ile bir araya gelen TSO Başkanı Başaranhıncal, toplantıda Oda’nın ne gibi hizmetler verdiği, yetki ve sorumluluk alanlarının neler olduğu ve kendi döneminde bugüne kadar hayata geçirdiği önemli çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
Çorum’un en güçlü sivil toplum kuruluşu olarak ilimizin lehine olan bütün organizasyonların içerisinde yer almayı ilke edindiklerini belirten Başaranhıncal, Oda üyelerinin desteği ve SİAD’ların katkılarıyla, birlik ve beraberlik ruhuyla Çorum iş dünyasına hizmet etmeye gayret ettiklerini aktardı.
Başaranhıncal, “Oda olarak Çorum ilimizin geleceğini şekillendirmek için, hazırladığımız stratejik plan dahilinde hareket ettik. Yeni dönem için de tamamen akademik bakış açısıyla hazırlanmakta olan 4 yıllık stratejik plan üzerinde çalışıyoruz. Elbette üyelerimizin desteği ile faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Girişimci, müteşebbis ruhlu üyelerimizin desteği olmadan ilimizin ileri gitmesi mümkün değil” dedi.
Çorum sanayisinin bugün bulunduğu noktadan daha ileri gidebilmesi için, 1950-1960’lı yıllarda var olan ortaklık ruhunun yeniden hakim olması gerektiğinin altını çizen Başaranhıncal, “Oda olarak bizim ana başlığımız bu ortaklık konusu. Bu konuda paydaşlar toplamaya çalışıyoruz ama bu konuda çok zorlanıyoruz. Geçmişte yaşanan bazı münferit, olumsuz ortaklık örnekleri, bugünün girişimcilerine emsal olmamalıdır. Ortaklık kültürü, büyümenin en önemli aracı olduğunu düşünüyoruz ve bu nedenle Oda olarak girişimcilerimizi ortaklığa özendirmeye gayret ediyoruz. İlimizde bunun en güzel örneklerinden bir tanesi, Blok Tuğla’dır. Bu tür ortaklık yapıları hem sektöre, hem de işletmeye, dolayısıyla ilimize ve ülkemize müspet katkılar sağlamaktadır” şeklinde konuştu.
Ortak paydanın Çorum ve Çorum iş dünyası olduğunu vurgulayan Başaranhıncal, daha sonra iş adamlarının sorularını yanıtladı. (Taner ŞİMŞEK)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
az bulutlu
banner133
Namaz Vakti 31 Mayıs 2020
İmsak 03:12
Güneş 05:05
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:11
Yatsı 21:56
banner303
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@