Yeni yılı Müze’de karşıladılar

Yeni yılı, çocukları ile birlikte müzede karşılayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Çorum Öğrenim Birimi, her zamanki gibi eğlenerek öğrenmeyi ihmal etmedi.

Güncel 05.01.2014, 21:42 05.01.2014, 21:43
625
Yeni yılı Müze’de karşıladılar

Çorum Müzesi eğitmenlerinden, Sanat Tarihçisi Sümeyra Şengül ve Hititolog Meral Yılmaz’ın oluşturduğu gruplarla birlikte müzeyi gezen çocuklar, tarihi mirasları yakından inceleyerek, eserler hakkında bilgi sahibi oldular.
Çocuklara tarihi eserlerin önemi ve günümüz açısından oldukça değer arz ettiklerini belirten müze eğitmenleri, bu konu üzerinde çocuklarda farkındalık yaratmasına öncülük ettiler.
Müze ziyaretini bitirmeden önce Müze Müdürü Önder İpek tarafından hazırlatılan eğlence esnasında pastalarını kesen çocuklar, müzenin kendilerine armağan ettiği hediye poşetlerini alarak müzeden ayrıldılar.
Program ile ilgili açıklamada bulunan TEGV Çorum Öğrenim Birimi Sorumlusu Serpil Çetin, “Çocuklarımıza erken yaşta tarihi bilinci aşılayabilmek geleceğimiz için oldukça önem taşımaktadır. Biz TEGV ailesi olarak Çorum Müzesi ile ortak çalışmalar sayesinde bu amacımızı gerçekleştiriyoruz. Bu sayede her geçen gün ulaşabildiğimiz çocuk sayısı da hızlı bir artış gösteriyor. Faaliyetlerimizi gerçekleştirmede bizden yardımlarını esirgemeyen Çorum Müzesi Müdürü Sn. Önder İpek ve müze eğitimcilerimize de teşekkürlerimi iletiyorum” dedi. (Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@