11 Mart 2014 Salı 22:56
“Yeni Türkiye’yi anlatacağız”
Çorum Belediye Başkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Başkan Adayı Muzaffer Külcü, Memur Sen Konfederasyonu İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

AKP Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri, Belediye Meclis üyesi adayları ile birlikte ziyaret ettiği Memur Sen’de ilgi gören Başkan Külcü, yaptığı konuşmada aynı dünyanın insanları, aynı yöne bakan insanlar olduklarını vurguladı.

Bu milletin millet olma şuuruna ulaşmasında, bu toprakların nasıl vatan yapıldığının göz önüne getirildiğinde 77 milyon insanın bir araya gelmesinin ne kadar önemli olduğunu ifade eden Başkan Külcü, “Zaman zaman kırgınlıklar küskünlükler olabiliyor. Elbette bunun da ortaya çıkardığı neticeler olabiliyor. 12 yıldır yapılan hizmetler ortada. 5 yıldır Çorum’da yapılanları da anlatmaya gerek yok. Türkiye üzerinde son yıllarda büyük oyunlar oynanıyor. 2013 Mayıs ayında sanatçının biri tweet atmıştı. Gezi Parkı meselesinde asıl sebebin park olmadığını söylememişti. Mesele, belediyenin yapacağı yol, park, havuz olmaktan çıktı. Mesele Türkiye’nin var olması mı olmaması mı mücadelesine dönüştü. Bizim artık her şeyi bir kenara bırakıp, var gücümüzle çalışmamız gerekiyor. Mesele bu noktaya geldi.” dedi.

Belediye Başkanı Külcü, “Gittiğimiz her yerde yeni Türkiye diyoruz. Yeni Türkiye sözünün içini doldurmalıyız. Ama biz yeni Türkiye’nin içini doldurduk. İnsan hakları, demokrasi, özgürlükler, sosyal barış, terör, ekonomi, sanayi, uluslararası ilişkiler, gibi konuların hepsinde de 10 yıl öncekinden çok çok iyi yerdeyiz. Eksik olmuş olabilir, çünkü her şeyin daha iyisi var. Bu yapıldığı için daha iyisini hayal edebilir duruma geldik.” dedi.

AKP’nin 10 yıldan beri hep insana yatırım yaptığını kaydeden Külcü, “Bize bugün düşen görev yeni Türkiye’nin arkasında ne kadar durduğumuz ve durabildiğimizdir. Biz işimize gidip, akşam eve gelip bir iki bardak çay içip birbirimizi gönüllüyorsak, gidiyorsak vebaldeyiz. Ben böyle yapıyorsam ben de vebaldeyim. Hepimiz geceli gündüzlü çalışmak zorundayız. Kafası karışık bir tek arkadaşınız varsa ona ulaşmak zorundayız. Bu meseleyi Yeni Türkiye’yi anlatmak zorundayız” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ve Başkan Külcü’ye seçimde başarı dileyen Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Şube Başkanı Ahmet Saatçi ise “2009’dan beri yapmış odluğunuz hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Çorum’umuzu güzel bir şehir haline getirdiniz. Şehir merkezinde parklar, yollar, süs havuzları gibi büyük hizmetler yaptınız. Bundan sonra da daha güzel hizmetler vereceğinize yürekten inanıyorum. Memur Sen ailesi olarak bize ne görev düşüyse her zaman yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Seçim çalışmalarında partilerine desteğin artarak devam ettiğini gördüklerini ifade eden Merkez İlçe Başkanı Köse de ülkenin yaşadığı sürecin omuz omuza geçirilmesi gerektiğini, kardeşlik, birlik ve beraberliğin adresi olduklarını dile getirdi.
(Volkan SINAYUÇ)
Son Güncelleme: 11.03.2014 22:57