Yeni teşvikleri değerlendirdiler

Çorum Çalışma ve İş Kurumu ile Sosyal Güvenlik Kurumu, ziyaretlerine devam ediyor.

Güncel 20.02.2019, 22:50
524
Yeni teşvikleri değerlendirdiler

Bu kapsamda Ticaret ve Sanayi Odası’nda işverenlere yönelik yeni teşvikler hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Çorum İŞKUR İl Müdürü Ali Şahan, SGK İl Müdür Vekili Enver Yıldız, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal ve Genç Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Emre Çıtak’ın katılımlarıyla düzenlenen toplantıda, İŞKUR ve SGK’nın teşvikler ve destekler hakkında bilgilendirme yapıldı.

İŞKUR teşviklerinden yararlanmanın temel şartının İŞKUR’a kayıtlı olmak olduğunu hatırlatan Şahan, ilave istihdamda asgari ücret desteğinin devam edeceğini, faydalanmak için mutlaka İŞKUR’a giriş yapılarak teyit edilmesi gerektiğin söyledi.

Şahan, İŞKUR tarafından işverenlere yönelik; “İstihdamın Korunmasına (Kısa Çalışma Ödeneği), Artırılmasına (Teşvikler), Nitelikli İşgücünün Yetiştirilmesine (Aktif İşgücü Programları)” ilişkin destekler hakkında teşvikler sağlandığını da bildirdi.

Görüşmede SGK İl Müdür Vekili Enver Yıldız da Yapılandırma Kanunu ile ilgili bilgilendirmede bulundu. 28.02.2019 tarihine kadar başvuruda bulunup ancak borcunu ödemeyen işverenlerin yapılandırmadan doğan önceki dönemlere ait borçlarını ödemeleri halinde yapılandırmalarının devam edeceğini bilgisini paylaştı.

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İŞKUR ve SGK’nın çok önemli teşvik ve destekler sunduğuna dikkat çekti. Çorum TSO üyelerinin bu teşvik ve desteklerden yararlanması için kurum yetkilileriyle görüşmelerinin önemine değindi. Çetin Başaranhıncal ayrıca seçimlerde Genç MÜSİAD Çorum Şubesi Başkanlığı’na seçilen Emre Çıtak ve Yönetim Kurulu’nu tebrik ederek ÇTSO, Genç MÜSİAD ile birlikte gençlerin ve iş dünyasının sorunları ve bunlara çözüm üretilmesi noktasında birlikte hareket edeceklerini dile getirdi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@