“Yeni Otobüs Terminali’nde her türlü detay düşünülmüş”

Terminalde yaptıkları incelemenin ardından Başkan Yardımcısı Candan’ı ziyaret eden AŞTİ heyeti ilerleyen günlerde yapacakları protokollerle iki terminal arasında entegrasyonun sağlanacağını, otobüs takibi, kalifiye personel yetiştirilmesi ve teknik malzeme desteği sağlanacağını söyledi.

Güncel 20.10.2014, 23:39 20.10.2014, 23:39
2313
“Yeni Otobüs Terminali’nde her türlü detay düşünülmüş”
Ankara Şehirler Arası Terminal İşletmesi (AŞTİ) yönetimi Çorum yeni terminalinde incelemelerde bulundu. Ankara Büyükşehir Belediyesi AŞTİ Genel Müdür Yardımcısı Kemal Kaygusuz, AŞTİ Teknik İşler Müdürü Ahmet Ay, AŞTİ Güvenlik Müdürü Mehmet Altınsoy, AŞTİ Ticaret Müdürü Cemalettin Tanrıkul ve Çorum Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nde görevli personel ile birlikte Yeni Terminalde incelemelerde bulundu.

Şehirlerarası ulaşım hizmetlerinin kalitesini artırmak amacıyla ülke genelinde terminal ziyaretlerini sürdüren AŞTİ yönetimi Çorum Belediyesi Ulaşım Personeliyle fikir alışverişinde bulundu. Günde 250 bin kişiye 5 bin personelle hizmet ettiklerini söyleyen Kaygusuz “Yeni Terminal mimari, estetik ve kullanışlılık açısından Çorum’a yakışan bir terminal olmuş. İncelemelerde edindiğimiz izlenim, her türlü detay ve ayrıntı düşünülerek yapılmış. Biz de Yeni Terminalin ilk ziyaretçileri olarak bu fikir alışverişinden çok memnun olduk.” dedi.

Terminalde yaptıkları incelemenin ardından Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan’ı ziyaret eden AŞTİ yönetimi ilerleyen günlerde yapacakları protokollerle AŞTİ ve Çorum Terminali arasında entegrasyon sağlayacaklarını, otobüslerin takibi, kalifiye personel yetiştirilmesi ve teknik malzeme desteği sağlanması için gerekli çalışmaları yapacaklarını ifade etti.

Başkan Yardımcısı Candan “AŞTİ yönetimi bizim ilk ziyaretçilerimiz. AŞTİ, terminal işletmeciliği konusunu ülkede en iyi yapan yerlerin başında geliyor. Terminaller, bir bakıma şehirlerin aynasıdır. Bu yüzden her türlü ayrıntıyı düşünerek Çorum’a ve Çorumlulara yakışacak şekilde terminalimizi inşa ettik. Şehrimizin konumu hesaba katıldığında yeni terminalimiz Çorum’un uzun yıllar ihtiyacına hizmet verecek” diye konuştu.

AŞTİ yönetimiyle koordineli bir şekilde çalışacaklarını ifade eden Candan, AŞTİ yönetimine ziyaretleri ve kendilerine yaptıkları katkılar nedeniyle dolayı teşekkür etti.
(ÇORUM HABER)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
27°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 24 Eylül 2020
İmsak 04:58
Güneş 06:23
Öğle 12:37
İkindi 16:01
Akşam 18:42
Yatsı 20:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@