Yeni kapıları, üniversite öğrencileri tasarlayacak

Öncü uygulamalarıyla sektörünün lider markası olan Kale Çelik Kapı tarafından yaratıcı fikirleri desteklemek ve sektöre ilgi duyan yetenekli öğrencileri ödüllendirmek amacıyla düzenlenen “Hikâyeye Açılan Kapılar Kapı Tasarım Yarışması” başvuruları devam ediyor. Tasarım gönderiminin 30 Eylül 2017’de son bulacağı ve dereceye giren ilk 5 tasarımın ödüllendirileceği yarışmada, jüri tarafından seçilen tasarımlar Kale Çelik Kapı markası ile üretilebilecek.

Güncel 22.09.2017, 23:32
701
Yeni kapıları, üniversite öğrencileri tasarlayacak

Son teknoloji ile donatılmış yenilikçi uygulamalarla çelik kapı sektörüne yön veren Kale Çelik Kapı’nın yeni yaratıcı fikirleri desteklemek ve sektöre ilgi duyan yetenekli öğrencileri ödüllendirmek amacıyla düzenlediği ‘Hikâyeye Açılan Kapılar Kapı Tasarım Yarışması’ başvuruları devam ediyor. Üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık ve endüstriyel tasarım bölümlerinde okuyan tüm öğrencilere açık olan yarışmanın başvurularında, katılımcılardan günlük yaşam alanlarında kullanılabilecek özgün ve üretilebilir kapı tasarımlarını hikâyeleriyle birlikte sunmaları bekleniyor.

EN İYİ 5 TASARIM ÖDÜLLENDİRİLECEK

Hikâyesi veya esin kaynağı ile birlikte ortaya konulan kapı tasarımlarından 5’inin ödüllendirileceği yarışma, katılımcıları sektörle buluşturmayı da hedefliyor. Jürinin kararı sonucunda yarışmanın birincisi 12.000 TL, ikincisi 8.000 TL, üçüncüsü 5.000 TL’lik ödülün sahibi olurken; iki öğrenci de 2.500 TL’lik mansiyon ödülü kazanacak. Ödül kazanan öğrencilerin tasarımları Kale Çelik Kapı markası ile üretilecek.

JÜRİDE GÜÇLÜ İSİMLER VAR

Yarışmaya başvuran projeler, Kale Kilit Yönetim Kurulu’nun yanı sıra Edim Mimarlık Kurucusu Fatoş Çaşkurlu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğretim üyeleri Doç. Dr. Ahmet Zeki Turan ve Doç. Dr. Meltem Özkaraman Şen ile İTÜ Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Dr. H. Ozan Avcı’dan oluşan jüri tarafından değerlendirilecek.

SON BAŞVURU, 30 EYLÜL

Tasarımların son gönderim tarihi 30 Eylül 2017 olan yarışmanın katılım koşulları ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak isteyen öğrenciler www.hikayeyeacilankapilar.com adresini ziyaret edebilir.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner443
banner255
banner133
hafif yağmur
banner303
banner364
Namaz Vakti 27 Ocak 2021
İmsak 06:20
Güneş 07:47
Öğle 12:58
İkindi 15:34
Akşam 17:58
Yatsı 19:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@