“Yeni dönemde Çorum’a modern bir hayvan pazarı kazandıracağız”

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, yeni dönemde daha modern, sağlıklı, hijyenik bir hayvan pazarı yada borsasını Çorum’a kazandıracaklarını söyledi.

Güncel 06.01.2014, 23:29 06.01.2014, 23:29
396
“Yeni dönemde Çorum’a modern bir hayvan pazarı kazandıracağız”
Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bektaş, Meclis Başkanı Mustafa Boyraz, Yönetim Kurulu üyeleri ve Meclis üyeleri ile Borsa Genel Sekreteri Funda Ertekin’den oluşan heyet, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’yü ziyaret etti.
Ortak paydalarının Çorum olduğunu ifade eden Borsa Başkanı Bektaş, “Elbirliği ile birliğimizden ve beraberliğimizden vazgeçmeden Çorum için çalışmalıyız. Çorum’u Anadolu’nun en güzel şehirlerinden birisi nasıl yapabiliriz diye düşünüyoruz ve çalışmalarımızı buna göre yapıyoruz” dedi.
Ticaret Borsası olarak tarım ve hayvancılığı geliştirmek için çaba gösterdiklerini ve Çorum’un ekonomisine katmadeğer sağlamak istediklerini belirten Bektaş, “Tarım kalkınmadan ülkenin kalkınması mümkün değil. İlimizdeki çeltik fabrikaları büyük bir özveri ile çalışıyor. Osmancık 97 pirinci dünya markası oldu. Çorum Yumurtası’nın geldiği nokta belli. Oğuzlar cevizi bir marka oldu. Leblebi de ise ilimizin bulunduğu noktayı tüm Türkiye biliyor. Borsa olarak Çorum’un ununa, yemine, hayvancılığına ve tarımına destek vermek istiyoruz” şeklinde konuştu.
Külcü’nün çalışmalarını yakından takip ettiklerini ifade eden Bektaş, “Belediye olarak Çorum’u cennet yaptınız. Gerçekten çok güzel çalışmaların altına imza atıyorsunuz. Yeni dönemde Belediye’den kentimize ve bölgemize yakışır bir hayvan borsası yapmasını istiyoruz” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ise, “Büyüklerimiz bize birlikte rahmet var, ayrılıkta azap vardır diye öğretti. Bir olmayı, beraber olmayı, birlikte hareket etmeyi, farklı düşünceleri bir potada eritip; sorunlara nasıl çözüm bulabilirizin arayışında olmalıyız. Elbette sosyal ve siyasal konularda farklılıkar olabilir. Ama işimizi yaparken, sinerji yapmaya gayret göstereceğiz. Bu anlamda Ticaret Borsası doğru bir yol belirledi” diyerek, yeni dönemde Çorum’a modern bir hayvan pazarı kazandırma noktasında çalışmalarının olacağını dile getirdi. (Taner ŞİMŞEK)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 15 Ağustos 2020
İmsak 04:08
Güneş 05:44
Öğle 12:50
İkindi 16:38
Akşam 19:46
Yatsı 21:15

Gelişmelerden Haberdar Olun

@