YEDAŞ’ın kalitesine tam not

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) Güvenli Hizmet' ve 'Sıfır Atık' belgelerini daha önce almaya hak kazanan Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.(YEDAŞ), kalitesini tescillemeye devam ediyor. YEDAŞ son olarak kalite, iş sağlığı ve güvenliği, bilgi güvenliği, çevre ve müşteri memnuniyeti yönetim sistemleri çalışmalarına yönelik 2 gün süren bir denetime tabi tutuldu.

Güncel 18.11.2020, 20:20
236
YEDAŞ’ın kalitesine tam not

Genel Müdürlük birimleri, bölge müdürlükleri, ilçe işletmeler ve depolarda toplam 20 kişilik iç tetkikçi ekibi ile 24 işletmenin denetimi gerçekleştirildi. İç denetimlerin sonucunda ortaya çıkan iyileştirme faaliyetlerinin tamamı kayıt altına alınarak takibi sağlandı. Yoğun hazırlık dönemi sonrasında başarılı bir denetim geçirilerek revizyonlar tamamlandı.

Samsun, Ordu, Çorum, Amasya, Sinop illerinde sunmuş olduğu hizmetlerde 'sürdürülebilirlik, iş sağlığı ve güvenliği, çevreye duyarlılık' konularına önem veren YEDAŞ, 'entegre yönetim sistemleri' konusundaki başarısını, 2 gün süren denetimlerin sonunda kanıtlamış oldu. Genel Müdürlük binasında gerçekleştirilen Denetim Sonuç Toplantısı'na YEDAŞ Genel Müdürü Hasan Yasir Bora, birim yöneticileri ve denetimi gerçekleştiren Kiwa Meyer denetçileri katıldı.

Denetim sonucuyla ilgili açıklamalarda bulunan Genel Müdür Bora, “İş süreçlerini iyileştirerek daha verimli bir sistem oluşturmayı benimseyen kurumumuz iç tetkiklerle süreç performanslarının kontrol altında tutulmasını sağladı. Böylelikle kalite standardı belgelerini tamamlayarak sektöründe her yıl daha büyük yenilikler gerçekleştiren bir şirket olduğumuzu ispatladık. Çalışmalarımızın tümünde çevre, iş sağlığı ve güvenliği gibi konulardaki hassasiyetimizi sürdürüyoruz. Bu yönde üzerimize düşen sorumlulukları da yerine getiriyoruz. Şirketimiz, yönetim sistemleri uygulamalarıyla, sistemin devamlılığını güvence altına almaktadır. Böylelikle, vizyon, misyon ve stratejilerimizin hayata geçmesini mümkün kılarak, etkin bir şekilde sürdürülebilir sistemi yürütme imkanına kavuşmaktadır” dedi.

Öte yandan YEDAŞ'ın 'yönetim sistemleri'ne tam not veren Kiwa Meyer denetçileri, gerçekleşen denetimde hiçbir uygunsuzluğa rastlanmadığından dolayı, YEDAŞ yönetim sistemleri ekibine, iç denetçi ekibine ve denetim sırasında kendilerine yardımcı olan kurum personeline teşekkür etti.

(İHA)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 01 Aralık 2020
İmsak 06:07
Güneş 07:37
Öğle 12:34
İkindi 14:59
Akşam 17:21
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@