YEDAŞ, ömrünü tamamlamış dağıtım merkezlerini yeniliyor

YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, enerji dağıtımındaki kalite düşüklüğünü ortadan kaldırmak üzere dağıtım merkezlerinde yenileme çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, SCADA sistemi ile150 merkezin uzaktan kontrol edilebileceğini, bu projenin bütçesinin ise 7 milyon dolar olduğunu söyledi.

Güncel 15.05.2014, 21:40 15.05.2014, 22:43
781
YEDAŞ, ömrünü tamamlamış dağıtım merkezlerini yeniliyor

YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, devam eden dağıtım merkezi binalarındaki dönüşüm çalışmaları sebebiyle zaman zaman uzun süreli kesinti yapıldığını kaydederek, “Ömrünü tamamlamış dağıtım merkezleri enerjiyi kalitesiz dağıtıyor. Bizler de yeniliyoruz” dedi.

Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop il ve ilçelerinde gerçekleştirdiği yatırımlarla müşterilerine kaliteli ve kesintisiz elektrik enerjisi hizmeti sunmayı amaçlayan Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.(YEDAŞ), şirketin 29 Aralık 2010 tarihinde özelleştirilmesinden sonra ortaya koyduğu hedeflerin bir bir gerçekleştirilmesi için çalışmalarına devam ediyor.

Genel Müdür Türkoğlu da, son günlerde yaşanan programlı elektrik kesintilerinin 25 ilâ 30 yıllık, ömrünü doldurmuş dönüşüm merkezlerindeki yenileme çalışmalarından kaynaklandığını bildirdi.

150 MERKEZ UZAKTAN KONTROL EDİLEBİLECEK
7 milyon dolarlık bütçeye sahip, elektrik arızalarını uzaktan tespit edilip, anında müdahale edileceği SCADA/DMS (Data İzleme, Kaydetme ve Şebeke Yönetimi) Projesi’ni kurduklarını kaydeden YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, “Devam eden dağıtım merkezi binalarındaki dönüşüm çalışmaları sebebiyle zaman zaman uzun süreli kesinti yapılmaktadır. Proje kapsamında 150 adet dağıtım merkezi ve bu merkezlerden aboneleri besleyen bin 200 adet fiber enerji yönetimi otomasyonuna alınmaktadır. Sistem ile elektrik şebekesinin tüm kritik değerleri izlenebilecek, birçok arıza daha oluşmadan önlenebilecektir. Şirketimizin hedefi, bu sistemi en kısa sürede tamamlayarak, müşterilerimizin elektrik kesinti sürelerini minimum yüzde 60 oranında düşürmek ve kaliteli hizmet almalarını sağlamaktır” diye konuştu.“ARIZA VE KESİNTİLER ASGARİYE İNECEK”
Dağıtım merkezlerinin eski olduğunu, buralardaki ekipmanların da 25-30 yıl öncesinin teknolojisi ile üretildiğini belirten Türkoğlu, “Dağıtım merkezleri bu haliyle, arızaya ve arıza sonrası uzun kesinti süreleri yaratmaya daha açıktır. Gerçekleşen dönüşüm çalışmaları sayesinde, hem dağıtım merkezi kaynaklı arıza sayıları, hem de iş kazası ihtimali sıfıra inecektir” şeklinde konuştu.

“YEDAŞ’A 7/24 ULAŞILABİLİRSİNİZ”
“Müşterilerimiz, şirketimizin kurumsal web sitesi ‘www.yesilirmakedas.com’ adresinde yer alan programlı elektrik kesintileri bölümünde, planlanan kesintilere ait tüm bilgilere kolayca ulaşabilir” diyen Genel Müdür Türkoğlu, 186 nolu Elektrik Arıza ve web sayfası üzerinde yer alan şikayetler doğrultusunda müşterilere geri dönüşler sağlandığını, ayrıca kesintilerin, yazılı ve görsel medya aracılığı ile kamuoyuyla paylaşıldığını,yüksek tüketimli müşterilerin SMS yoluyla bilgilendirildiğini söyledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
29°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 05 Ağustos 2020
İmsak 03:53
Güneş 05:34
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:58
Yatsı 21:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@