YAZILIKAYA’ya övgü yağıyor

Gazeteniz ÇORUM HABER’in 16 Ocak 2017 tarihi itibariyle yeniden yayınlamaya başladığı kültür-sanat eki YAZILIKAYA, geçen hafta boyunca ÇORUM HABER okurlarının ve Çorum edebiyat-sanat dünyasının gündemini oluşturdu. Dergi, Çorum’dan olduğu gibi Çorum dışından da büyük övgü aldı. Nitekim, Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Ateş Amiklioğlu, Çorum eski Valisi, emekli Anayasa Mahkemesi Üyesi Mustafa Yıldırım ve Çorum eski Valisi, emekli Danıştay Üyesi Hüseyin Poroy da, tebriklerini, dostları Mehmet Yolyapar’a ilettiler.

Güncel 23.01.2017, 00:12 23.01.2017, 00:08
1223
YAZILIKAYA’ya övgü yağıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı, 19. Dönem Çorum Milletvekili, Doğan Holding Ankara Koordinatörü Ateş Amiklioğlu, Çorum eski Valisi, emekli Anayasa Mahkemesi Üyesi Mustafa Yıldırım ve Çorum eski Valisi, emekli Danıştay Üyesi Hüseyin Poroy, Genel Müdürümüz Mehmet Yolyapar’ı telefonla arayarak, YAZILIKAYA kültür-sanat ekinin yeniden yayın hayatına girmesi nedeniyle kutladılar.

Ateş Amiklioğlu, YAZILIKAYA’nın Çorum’u aşarak Türkiye çapında “nitelikli” bir edebiyat dergisi kimliğini kazandığını belirterek, Mehmet Yolyapar’ın Çorum için her alanda verdiği mücadeleyi takdir ve teşekkür duygularıyla karşıladığını söyledi. Amiklioğlu, Yayın Kurulu’nda yer alan herkesi de ayrı ayrı kutladığını bildirdi.

Yolyapar’ın cumhuriyet değerlerinden ödün vermeyen, sağlam bir kişiliğe ve az rastlanır bir Çorum sevgisine sahip olduğunu vurgulayan Mustafa Yıldırım da, 32 sayfalık dolu dolu bir edebiyat-sanat dergisi olarak YAZILIKAYA’nın da Yolyapar’ın bu niteliklerinin bir kanıtı olduğunu ifade etti.

Hüseyin Poroy ise, Çorum’un YAZILIKAYA gibi kaliteli bir edebiyat-sanat dergisine ihtiyacı olduğunu, bu boşluğun Mehmet Yolyapar ve Yayın Kurulu’nu oluşturan arkadaşları tarafından doldurulmasından büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

(Haber Merkezi) 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 03:56
Güneş 05:36
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:56
Yatsı 21:29

Gelişmelerden Haberdar Olun

@