Yavaş, Ankara’daki Çorumlular’la buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Ankara’da faaliyet gösteren Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu’nun düzenlediği etkinliğe konuk oldu.

Güncel 04.02.2019, 22:05
667
Yavaş, Ankara’daki Çorumlular’la buluştu

Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu ve Konfederasyonu Genel Başkanı Cemal Emir, Çorum HDF yöneticileri, dernek başkanları ve çok sayıda yurttaş katıldı.

Çorumluların yoğun ilgisi ile sahneye çıkan Yavaş, 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında hazırladıkları projeleri anlattı.

Turizm alanındaki çalışmalarına değinen Yavaş, “81 İl Anadolu Kültür Bahçesi Projesi’ne işaret ederek, “Burada inşallah siz Çorumluların da örnek bir evi olacak. Hem kendi kültürünüzü yaşatacaksınız hem de güzel kültürünüzü Ankara’da, Türkiye’de yaşayanlar ve ileride turist gelmeye başladığında turistler tanıyacak.” diye konuştu.

“HESAP SORULMAYA TALİBİZ”

Belediyelerin, vatandaşların ihtiyaçlarına göre çalışması gerektiğinin altını çizen Yavaş, “Belediyelerin öncelikleri olur. Bu öncelikler neyse, sorar vatandaşlara ve ondan sonra onların isteklerine göre yapar. Biz, Sayın Cumhurbaşkanının da açıkladığı belediyecilik ilkelerini her platformda anlatmaya çalışıyoruz.” dedi.

Su faturalarının arkasında, ödenen paralarla yapılan yatırımların bilgilerinin yer alacağını belirten Yavaş, “Biz hesap sorulmaya talibiz. Harcadığımız paraların hesabının bizden sorulmasına talibiz. Paraları sağa sola savurup, ‘Ben hesabımı size vermem, öbür dünyada veririm’ deyip önünüzden kaçmayacağız.” ifadelerini kullandı.

“SEÇİMLERİN KAYBEDENİ YOKTUR”

İmar rantlarının belediyeye aktarılacağını ve o rantlarla düşük gelirli vatandaşlara sosyal konut yapılacağını söyleyen Yavaş, şunları kaydetti:

“Herkese eşit hizmet edeceğiz. Vergi alırken kimseyi ayırmıyorsak, hizmet ederken de kimseyi ayırmayacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Biz gerçekten seçimi kazandığımızda zafer kazanmış olmayacağız. Çünkü seçimlerin ve demokrasilerin kaybedeni yoktur. 5 yıl hizmet etmek için yetki istiyoruz sizden.”

“YAŞAR VE ŞAHİNER ÖRNEK ALINMALIDIR”

Ankara’da nüfus olarak birinci sırada olduklarını belirten Çorum Hitit Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Cemal Emir” Başkent’te seçilecek başkanlarımız, Fethi Başkan’ı ve Abdulkadir Başkanı örnek almalıdır. Çünkü ben onlarla çalışıyorum, onlarla beraber Ankara’da kendimi huzurlu ve mutlu hissediyorum. Yaşar Başkanım, Yenimahalle’de hangi konuda ne sıkıntımız olursa olsun bizlerden desteğini esirgemedi. Her sıkıştığımızda yanımızdadır. Şahiner Başkanım da gerek Sungurlu’dan gerekse Ankara’ya gelerek her türlü sorunumuzda yanımızda olmuştur. Birlik ve beraberliğin olduğu her yerde huzur olur, mutluluk olur. Bütün başkan adaylarına başarılar diliyor, yolumuz açık olsun diyorum.” ifadelerini kullandı.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
açık
banner303
Namaz Vakti 26 Eylül 2020
İmsak 05:01
Güneş 06:25
Öğle 12:37
İkindi 15:58
Akşam 18:38
Yatsı 19:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@