Yaşlılara fiziksel aktivite

Yaşlılar Haftası nedeniyle Vali Atıl Uzelgün Huzurevi’nde “Kahvaltımı Yapıyorum, Fiziksel Aktivite Yapıyorum, Güne Zinde Başlıyorum” etkinliği yapıldı.

Güncel 28.03.2016, 22:53 28.03.2016, 22:54
1094
Yaşlılara fiziksel aktivite

Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar Kanser Şube Müdürlüğü Obezite Birimi ve Kronik Durumlar Biriminin koordinasyonundaki etkinlikte, Şube Müdürü Dt. Ferda Suiçmez ve Müdürlük personeli tarafından Atıl Uzelgün Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ziyaret edildi.
Program, Atıl Uzelgün Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki yaşlıların Yaşlılar Haftası’nın kutlanması ile başladı.
Yaşadıkları hayattan edindikleri tecrübeleri, örf, adet ve kültür öğelerini bugünlere taşıyan, geçmiş ile gelecek arasında köprü kuran fedakâr büyüklerle yapılan sohbetlerde, yaşlılara hayatın her evresinde saygı ve hoşgörü gösterilmesi gerektiği, onların hayır dualarını alabilmenin önemli bir erdem olduğunun altı bir kez daha çizildi.
Etkinlik kapsamında, Gençlik Spor İl Müdürlüğü jimnastik antrenörü Kader Dokgöz tarafından yaşlılara, günlük fiziksel aktivitelerini artırabilecekleri amacıyla masa başı egzersizleri gösterildi.(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
13°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@