Yaşar Okuyan: “Erdoğan, yolun sonunu gördüğü için hırçın”

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan seçimler öncesinde AKP’ye karşı tabanda birliği sağlamak üzere kurulan Milli Merkez Çorum Bileşenleri’nin daveti üzerine Çorum’a gelen Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bölücülük yaptığını ve yolun sonuna geldiğini anlayarak hırçınlaştığını belirterek Erdoğan’ın artık uzatmaları oynamaya başladığını vurguladı.

Güncel 09.02.2014, 21:04 09.02.2014, 21:06
1648
Yaşar Okuyan: “Erdoğan, yolun sonunu gördüğü için hırçın”
Afra Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen ‘Çorum Milli Merkez Yerel Seçimlerde Güçbirliği’ konulu panele konuşmacı olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan ile İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nusret Senem katıldı. Atatürkçü Düşünce Derneği Çorum Şubesi eski Başkanı Av. Yılmaz Köse’nin yönettiği panelde Türkiye’nin hangi karanlık yollardan ilerlediğinin farkında olduklarını belirten Okuyan, bunu farkında olmayanlara anlatmak gerektiğini söyledi.

Amerikan emperyalizminin getirdiği bir projenin uygulanma safhasına tanık olunduğunu anlatan Okuyan, “Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en karanlık süreci içinde bulunuyor. Son dönemde foseptik patlamış gibi her gün bir olayla ve pislikle ortaya dökülüyor her şey. Bir BOP uygulamasıyla karşı karşıyayız. Amerikan emperyalizminin getirdiği sonuç itibariyle bu projenin uygulanma safhasına tanık oluyoruz. Kimin aklından geçerdi Apo denilen caniyle Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanlık makamında oturan birisi müzakere masasında bir araya gelecek. Kimsenin aklına gelmezdi hayaldi gerçek oldu. İmralı Adası su yoluna döndü her hafta PKK’lı milletvekilleri gidip geliyor. Türbe ziyaretine döndü bunlar acı gerçekler ve bunları yaşıyoruz. 40 bin insanın ölümünden birinci derece sorumlu olan Türkiye’nin başına bela açan bir caninin ayağına gidiliyor. Türkiye’yi çözme süreci ile bir araya gelerek kurbağa misali milleti alıştırmaya çalışıyor yavaş yavaş uyuta uyuta biraz öne atılınca geri çekilme bunun örneklerini yaşıyoruz. Gezi hadiseleri göstermiştir ki bu kurbağa sizin kurbağanız değil o 100 derecede haşlanmayacak. Sabırlıdır Türk milleti ama ayranı kabardığı zaman durduramazsınız bu üç tane ağaç meselesi değildir bu odun işidir. Türk milleti Allah’ın özel bir himayesinde olduğuna inanıyorum. Bazı hadiseler vardır ki bunu başka türlü açıklayamazsınız Çanakkale zaferi bunlardan biridir. Bu inancımı teyit eden yeni gelişmeler var. Aynı yağmurda ıslanan aynı tezgahta halt dokuyup birbirine düşenler var. Bu Allah’ın milletimize bir teveccühüdür. Birinin eline verdi tokmağı bunun rüşvetini pisliğini çıkar. Diğerine de verdi tokmak bunun devlet içindeki yapılanışını ortaya koy dedi şimdi bunları görüyoruz beraber” dedi.

“İHTİLAL MAHKEMELERİ BUNLARINKİNDEN DAHA ADALETLİYDİ”


Ergenekon, balyoz, casusluk davalarını izleyenlerin orada adalet ve yargının olmadığını gördüğünü vurgulayan Yaşar Okuyan, “12 Eylül mahkemelerinde yargılandım. İhtilal yapanların mahkemesi orada hukuk aranır mı 12 Eylül mahkemeleri bu senaryonun içindekilerden çok daha adildi. Bir itirazımız olduğunda mahkeme dikkate alınıyordu. Bunlarda öyle değil.

Kutudan 4.5 milyon dolar çıkıyor imam hatip yaptıracağım diyor. Başbakan çıkıyor bunlar paralel yapı diyor hani beraber yürüyüp beraber ıslanmıştınız? Kumpasları birlikte kurdunuz. Güç çatışmasında bir yer geldi birbirinize girdiniz” dedi.

Başbakanın kim ne derse hain ilan ettiğini anlatan Yaşar okuyan, “Başbakan en son birlikte ıslandıklarına söylediklerini haşhaşi ilan etti. Ona göre herkes hain. Türkiye’de bölücülük denilen şeyden endişe ederiz. Bu coğrafya üzerinde gözü olanlar var. Bir başbakan bu kadar bölücülük yapar mı bölücülük denildiği zaman benim aklıma Apo gelirdi şimdi iki kişi geliyor. Biri Recep Tayip Erdoğan diğeri Abdullah Öcalan.

Reyhanlı’da 52 kişi öldürülüyor başbakanın ağzından çıkana bakın ‘52 Sünni vatandaşımız öldürüldü’ diyor. Her başbakan her hükümet yaptıklarımız oldu yanlışlar da oldu. Bir tane başbakan söyleyin bizzat bölücülük ve mezhep kışkırtıcılığı yapan. Göreceksiniz ki Erdoğan bölücülükten mahkum olup ömrünün sonuna kadar mahkum kalacak. Türkiye inanılmaz gergin bir ortamda seçimlere gidiyor bunun sebebi başbakan. Başbakanın her lafı kışkırtma gerginlik ve insanları karşı karşıya getirme. Yolun sonunun geldiğini gördü için hırçınlaşıyor” diye konuştu.DARBEYİ YAPAN BİZZAT BAŞBAKAN

Darbe denilince akla askeri darbelerin geldiğini hatırlatan Okuyan, 17 Aralık’tan beri yaşananların da darbe olduğunu mevcut anayasanın rafa kaldırıldığını, sadece ben varım düşüncesi ile anayasal sürece el konulduğunu ifade etti. Okuyan, “Hitler de seçimle geldi. Recep Tayip Erdoğan’ın yaptığı ile Hitlerin yaptığının arasında bir fark gösterin. Gelinen noktaya bakıldığında sürekli yasa çıkarılıyor. 8 binin üzerinde polis bir yerden bir yere sürüldü. Bunlar çeteymiş. Hakim ev polisleri çeteyse bunlar yargıya teslim edilmeli. Başka bir yere verdiğin zaman olmaz. Aynı emniyet müdürünün 4 sefer yeri değişti adam hızını alamıyor. Adı konulmuş bir sivil darbenin içindeyiz,. Martin Luther King “Hitler anayasasında da her şey yasaldı “ diyor. Bunlarda yasal çünkü yasa çıkarılıyor. İnternet yasağı getirilmiş özgürlük getiriyor kontrol aylına alıyoruz diyor. Neresi özgürlük. 12 Eylül’de bile olmayan bir hukuksuzluk, vicdansızlık döneminden geçiyoruz. Daha dikkatli olmamız lazım. Herkes daha duyarlı olmalı. Türkiye gittikten sonra beni partisi enterese etmez. Burada dayanışma olmazsa sistemden alaşağı etme imkanı varken yapılmazsa vebali büyük olacak.

Hiçbir seçim ulus devletin tavsiye edilmemesi için olmamıştı bunun için önemli. Millet olarak darbeyi sandıkta vurmamız lazım başka çare yok. 30 Mart’ta millet vuracak ve ondan sonra feleği şaşacak benim recebimin. O şimdi hayal ediyor cumhurbaşkanı köşkünü.

Şu cezaevlerinin durumunu iyileştin başınıza gelince kötü olur dedim. Hemşerim olduğu için Silivri’ye ayda bir giderim artık. Bunun sözünü veriyorum. Bu seçimlerde oylarımızı kullanacağız. 2011 seçimlerinde %49.7’sini AKP aldı. İşin aslı 3 seçmenden birinin oyunu aldı. Çok sayıda seçmen oy kullanmadı.

Oy kullanmayanlar neden kullanmadı. %81’i partileri beğenmedim diyor. %90 a yakını şimdi oy kullanacağını söylüyor anketlere göre. Şimdi beğenmediğim partiyi indirmek için başka bir partiye oy kullanacağım diyor. Ölüyü diriyi getiriyor adam sahtekarlıkları saymıyorum. O kadar oy kaybediyor buyurun sandığa diyor. AKPnin oy oranı %36,4 e düşüyor oyunuzu kullanın kime verirseniz verin. Ve stratejik oy kullanın nerde AKP’nin karşısında ileri parti varsa ona verin. MHP mi CHP mi hatta Saadet Partisi ilerdeyse ona verin. BDP ve AKP’nin karşısında olana verin. Çorum merkezde bakacağız artık aday meselesi değil. Yerel seçimi aşan bir hadise var.

AKP ne yaparsa yapsın il genel meclisi oyları %36’nın altına inecek. İstanbul Ankara İzmir bunlar kilit iller İzmir gavurluğunu yine gösterecek evelallah. Başbakanın bacakları titriyor. Ben recebimi tanırım.

Adam resmen Hitler. Mussolini halt etmiş. Bunlar 15-20 gün sonra görülecek. Başbakan artık raydan çıktı”dedi. (Erkan BAYATLI)


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
23°
parçalı bulutlu
banner133
Namaz Vakti 02 Haziran 2020
İmsak 03:10
Güneş 05:04
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:12
Yatsı 21:58
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@