02 Mart 2014 Pazar 21:27
“Yaşanabilir şehirler sıralamasında Çorum 51. sırada olmayı hak etmiyor”
30 Mart seçimlerinde Kenan Nuhut ve Meclis Üyesi adaylarına başarılar dileyen Sefer Kahraman, demokratik bir ortamda seçimlerin gerçekleşmesi temennisinde bulundu. Bir belediye başkanının her ne kadar siyasi bir kimliğe sahip olsa da halkın ve işçilerin menfaatlerini gözettiği takdirde her zaman o belediye başkanının yanında yer alacaklarını söyleyen Kahraman, menfaatleri koruyan siyasi iradeye yardımcı olacaklarını dile getirdi. Aşına, işine, emeğine saygı duymayan siyasi bir iradeye kendilerinin de saygı duymayacaklarını belirten Kahraman, demokrasinin özünün de bu olması gerektiğini söyledi.

Ziyarette açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, yerel seçimlerde her ne kadar partiye bakılsa da dikkate alınanın aday olduğunun altını çizdi. Yerel seçimlerde aday olan belediye başkan adayının, projelerine ve geçmişine bakılarak şaibesinin olup olmadığına da bakılması gerektiğini söyleyen Atlas, CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut’un seçimi kazanacağından şüphelerinin olmadığını söyledi.

Ziyarette açıklamalarda bulunan CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut ise, kendilerini kabul eden Türk-İş’in çalışmalarına güç kattığına değinerek, belediye başkan adayı olmaya karar verdiklerinde hak etmediği halde yaşanabilir şehirlerarasında 51. sırada olan Çorum’u ilk sıralara taşımak olduğunu söyledi. Geçmişle gelecek arasındaki teknolojiyi çalıştırarak, Çorum’u çağdaş ve marka kent haline getirmek için herkesle istişare edeceklerini ifade eden Nuhut, Çorum’da bir ötekileştirme olduğunu dile getirdi.

31 Mart’ta seçildikleri takdirde ötekileştirmeye son vererek herkesin kucaklaştığı, el ele tutuştuğu özlenen Çorum’u oluşturacaklarını ifade eden Kenan Nuhut, kendilerinin ne işçiyi, ne esnafı, ne de insanı incitmeyeceklerini ve belediyenin kapılarını herkese açacaklarını söyledi. Cumartesi ve Pazar günleri de açık olan bir belediye ile insan odaklı hizmet sunacaklarının altını çizen Kenan Nuhut, hiç kimsenin probleminin olmadığı, yaşlının, işçisin, emeklinin, engelli vatandaşların, şehit ailelerinin sorunlarının tamamının çözüldüğü bir belediyecilik anlayışı ile hizmet edeceklerini vurguladı.
(ÇORUM HABER)
Son Güncelleme: 02.03.2014 21:28