Yarın Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ülke genelinde olduğu gibi Çorum’da da çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Güncel 07.03.2020, 00:34
288
Yarın Dünya Kadınlar Günü

Dünya Kadınlar Günü nedeni ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından resmi kutlama programı düzenlenecek. Bu kapsamda ilk olarak yarın saat 10.00’da Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma töreni yapılacak. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü çelenginin sunulmasından sonra kadınlar Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okuyacak. Resmi kutlama programına daha sonra ise AHL Park AVM’de devam edilecek. Budrada saat 11.00’de Kadın Ressamların eserlerinin yer aldığı sergi açılırken, Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi tarafından da stant açılarak bilgilendirme yapılacak.

Dünya Kadınlar Günü kapsamında Çorum Kadın Meclisi de yarın saat 13.00’de Bahabey Caddesi üzerinde bulunan Hacı Bektaş Veli Parkı’nda toplanarak kadın özelinde basın açıklaması yaptıktan sonra ülkemizde son dönemde yaşanan olaylar ve şehitlerimiz için sessiz yürüyüş gerçekleştirecek.

Çorum Kadın Platformu adına bir açıklama yapan Eğitim-Sen Şube Kadın Sekreteri Nurcan Hasırcı Doğan da Dünya Kadınlar Günü kapsamında yarın saat 10.30’da Gezgin Kafe’de tüm kadınlarla kahvaltıda buluşacaklarını söyledi. 8 Mart Kadınların Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü olduğunu belirterek geçen hafta İdlib’ten gelen şehitlerimiz nedeniyle daha önce duyurusu yapılan canlı müzik ve renkli kadın yürüyüşü etkinliğinin iptal edildiğini anlatan Doğan, “Çorum Kadın Platformu olarak ‘Doğa benim, emek benim, üreten benim, yaşam benim BEN KADINIM’ temasıyla alanlarda olacağız. Kahvaltı etkinliğinin ardından saat 12.30’da Kadeş Meydanı’nda yapacağımız kitlesel basın açıklamasına tüm kadınları davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@