Yalçın Kılıç “Provokasyona gelmemeliyiz”

Türkiye genelinde devam eden Kobani eylemleri ile ilgili açıklama yapan ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, bu ülkenin hepimizin olduğunu ve mutlaka sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

Güncel 10.10.2014, 22:10 10.10.2014, 22:12
476
Yalçın Kılıç “Provokasyona gelmemeliyiz”
Türkiye genelinde devam eden Kobani eylemleri ile ilgili açıklama yapan ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, bu ülkenin hepimizin olduğunu ve mutlaka sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Yalçın Kılıç ülkede yaşanan son gelişmelere değinerek yaptığı açıklamada; “Esnaf ve sanatkarların işyerlerini, bankaları, dershane ve okulların tahrip etmek hem süreci baltalar hem de hiç kimseye menfaat sağlamaz” diye konuştu.

Yakıp, yıkıp dökmekle ve halka zarar vermekle hak aranamayacağını ve şiddet ile hiçbir hedefe varılamayacağının altını çizen Kılıç, “Ülke olarak önemli bir süreçten geçiyoruz. Ülke dışında olan olayları bahane ederek ülkede kargaşa yaratmak doğru değildir. Bu provokasyona gelmemeliyiz. En önemlisi ülkeyi yönetenler ve yönetmeye talip olanlarda sağduyu ile hareket ederek halkı galeyana getirecek açıklamalardan mutlaka kaçınmalıdır. Ülkemiz insani zeminde yapılabilecek ne varsa yapmaya çalışmaktadır. Suriye sınırında yaşanan gelişmeleri ve özellikle Kobani'de yaşananları bahane ederek ülke genelinde yapılan eylemler hiçbir zaman kimseye menfaat getirmez. Yüksek duyarlılıkla hareket edilerek provokasyona kapılmamalıyız. Gün ayrışma değil, bütünleşme günüdür. Gün, günlük çekişmelerden sıyrılıp, ortak geleceğimiz için birlikte hareket etme günüdür. Suriye'den ülkemize gelen göçmenlere bugüne kadar hep insani hassasiyetle hareket edildiğini çok iyi biliyoruz. Çünkü ülkemize gelen mazlum ve mağdurların kimlikleri hiçbir zaman sorgulamamıştır” dedi.

Birkaç gün içinde Kobani'den gelen yüzbinlerce kişiye kucak açtığını hatırlatan Kılıç, ülkemizin yine dünyaya insanlık mesajı verdiğini, Kobani’de yaşanan drama sessiz kalınmadığını ama durumdan vazife çıkarmak isteyenlerin ülkeyi karıştırmaya çalıştığını sözlerine ekledi.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:54
Güneş 06:19
Öğle 12:39
İkindi 16:05
Akşam 18:48
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@