Yalçın Kılıç: “Daima açık ve şeffaf olduk”

Çorum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ÇESOB) Başkan Adayı ve Mobilyacılar Odası Başkanı Yalçın Kılıç, esnafa başkanlık için değil, onlarla iç içe olmak için tekrar aday olduğunu söyledi.

Güncel 30.04.2014, 21:50 30.04.2014, 22:12
477
Yalçın Kılıç: “Daima açık ve şeffaf olduk”

Çorum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ÇESOB) Başkan Adayı ve Mobilyacılar Odası Başkanı Yalçın Kılıç, esnafa başkanlık için değil, onlarla iç içe olmak için tekrar aday olduğunu söyledi.

“El ele, gönül gönüle” sloganıyla başkan adaylığını kamuoyuna duyuran Yalçın Kılıç, 3 Mayıs tarihinde yapılacak olan genel kurul öncesi yaptığı açıklamada 5,5 yıldır hizmet verdiği ÇESOB’ta şeffaf ve açık yürekli bir yönetim anlayışı sergilediklerini ifade ederek, esnafla sürekli iç içe olduğunu ve hiçbir zaman onlara tepeden bakmadığını kaydetti.

Esnaf odaları başkanlarıyla iç içe olmaya çalıştığını altını çizen Kılıç, “İl ve ilçelerimizde faaliyet gösteren oda başkanlarıyla hiçbir zaman ilişkimi kesmedim. Onların sorunlarını kendi odamın sorunları olarak kabul edip acilen çözmek üzere yönetim kurulu arkadaşlarımla beraber çareler aradık. Araç gereç konusunda yardım ettiğimiz odalarımız da mevcuttur. Birlik Başkanlığı yaptığım kurumumda mesai mefhumu gözetmeksizin çalışıyoruz. Benim ve yönetim kurulu arkadaşlarım için gece gündüz, hafta sonu diye bir kavram yoktur. Elimizden geldiği kadar gücümüzün üzerinde çalıştık hiç bir zaman ‘ben’ demedik hep ‘biz’ dedik. Alıştık çalışmaya ve inşallah devam edeceğiz” dedi.

HİÇBİR ODA KENDİ KADERİNE TERK EDİLMEYECEK
Bugüne kadar odalara maddi ve manevi destek olmaya çalıştıklarını ve birçok odanın tefrişatını yaparak mezbelelikten kurtardıklarını vurgulayan Kılıç, “Hiçbir oda kendi kaderine terk edilmeyecek. Esnaf Odaları Birliği kimsenin şahsi malı değildir, kimsenin şahsi birliği de değildir. Burası esnafımın ve onların temsilcilerinin evidir. Eğer bu göreve layık değilsem dönüp mesleğime devam edeceğim. Esnaflara yüksekten bakmak gibi bir lüksümüz kesinlikle yok, olamazda, yerimizi biliyoruz konumumuzu biliyoruz. Sonuç itibariyle esnafımızın bize verdiği bir emaneti en iyi şekilde taşımak zorundayız. Bu makamların ebedi makamlar olmadığını biliyoruz” diye konuştu.

HESAP VEREBİLİR BİR ANLAYIŞ İÇİNDEYİZ
Tekrar aday olmasındaki amacın esnafa daha faydalı hizmetler sunabilmek olduğunun altını çizen Kılıç, “Birliği hesap verebilir bir anlayışla yönetmeye devam edeceğiz. Oluşturacağımız Ar-Ge merkezimizde projeler üreterek odalarımızın aktif olarak bu projelerden yararlanmasına katkı sunacağız” dedi.

YEREL YÖNETİMLER ESNAFI KORUMALI
Sosyete pazarlarının kaldırılması yönünde takındıkları kararlı duruşlarını büyük marketler konusunda da sürdüreceklerini vurgulayan ÇESOB Başkan Adayı Kılıç, TBMM’de yıllardır bekleyen Perakende Yasası’nın çıkmasıyla birlikte büyük marketlerin şehir dışına çıkacağına inancının devam ettiğini ve böylelikle küçük esnafın rahat bir nefes alacağını kaydederek, “Bu arada bizi idare edenlerinde yeni yapılacak uygulamalar da ve desteklerde esnaf ve sanatkarlara sahip çıkmalarını bekliyoruz. Çorum esnafının en büyük sorunu marketler konusudur. İl ve ilçe belediyelerimizden market şubelerinin açılması konusunda daha hassas olmalarını ve esnafı korumaya yönelik uygulamalar yapmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

HİTİT ÜNİVERSİTESİ İLE EĞİTİM İŞBİRLİĞİ
Esnafın mesleki alanda gelişimi için Çorum Hitit Üniversitesi’yle işbirliği yapacaklarını ifade eden Yalçın Kılıç, “Hitit Üniversitesi ile sağlayacağımız işbirliği, esnafımızın nitelikli ve kalifiye istihdam bulmasına yardımcı olacak mesleki alanda gelişmelerini hızlandıracak. Bununla birlikte oluşturacağımız Esnaf-Üniversite İşbirliği Platformu aracılığıyla düzenli konferanslar ve seminerler düzenlenerek esnafımıza teorik bilgiler de vereceğiz” dedi.

ÇESOB’a tekrar başkan seçilmesi halinde teknolojiyi de etkin bir şekilde kullanacaklarını söyleyen Kılıç, ayrıca esnafın ve odaların AB hibeleri, KOSGEB hibe ve kredileri, marka hibeleri konusunda sürekli haberdar olmalarını sağlayacaklarını kaydetti.

İL VE İLÇE ODA BAŞKANLARINI YOL ARKADAŞLIĞI YAPMAYA DAVET EDİYORUM
İl ve ilçe oda başkanlarından kendisine yol arkadaşlığı yapmaya devam etmelerini isteyen Kılıç, “İçerisinde bulunduğumuz Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı seçim sürecinde odalarımızın, esnaf ve sanatkarımızın sorun ve sıkıntılarının bilincinde olan bir Birlik Başkanı olarak bilgi, birikim ve tecrübemle çözüm üretebilen yönetim, denetim ve disiplin kurulu organlarını çalıştırarak, kaliteli bir hizmet anlayışıyla hizmetlerimize kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz.

Benimle aynı düşünceyi paylaşan il ve ilçelerdeki oda başkanları ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımı Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni yönetmeye ve yol arkadaşlığı yapmaya davet ediyorum. 3 Mayıs 2014 tarihinde yapılacak olan Birlik Başkanlığı seçimlerinin başta esnaf ve sanatkarımız olmak üzere odalarımıza, birliğimize ve Çorum’umuza hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan diliyorum” ifadelerini kullandı.
(ÇORUM HABER)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 04:07
Güneş 05:43
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:47
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@