Yalçın Kılıç: “Ahi Evran projesinin önünde kimse duramaz”

Çorum’un yararı olmayan hiçbir projenin içinde olmadığını belirterek projenin hayata geçirilmesi için tüm kesimlerin destek vermesi gerektiğini söyleyen Kılıç, “Bizler istiyoruz ki büyük düşünelim, gelecek yıllara göre plan yapalım. 100 m2’lik dükkanlar yerine 250 m2’lik dükkanlarımız olsun. Ahi Evran projesini her ne pahasına olursa olsun gerçekleştireceğiz. Bu projenin önünde kimse duramaz” dedi.

Güncel 22.12.2014, 01:13 22.12.2014, 01:14
1158
Yalçın Kılıç: “Ahi Evran projesinin önünde kimse duramaz”
Çorum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Yalçın Kılıç, Ahi Evran Sanayi Sitesi Projesi’nin tüm hazırlıklarının tamamlandığını ancak, Ankara’daki siyasi ve bürokratik engeller sebebi ile hayata henüz geçirilemediğini söyledi.
Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği’nin (HGYD) ÇESOB’ta gerçekleştirdiği dayanışma kahvaltısında kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Kılıç, tüm esnaf grubunu kapsayan bu projenin bir gün mutlaka hayata geçirileceğinin altını çizdi.
Esnaf ve sanatkârları daha güzel yarınlara taşıyacak projenin tüm çalışmalarının tamamlanmasına karşın hayata geçirilmemesinin kendilerini üzdüğünü belirten Kılıç, projenin hazırlıkları için tüm esnaf ve sanatkârların bir araya gelerek emek verdiklerini kaydetti. Ahi Evran Sanayi Sitesi Projesi’nin bir gün mutlaka gerçekleşeceğini kaydeden Kılıç, projeye destek verenlere de teşekkür ettiğini ifade etti.
Kılıç, “Çorum’un yararı için olmayan hiçbir projenin içinde olmadım. Çorum için bir iş yapılacaksa herkesin destek olması gerekir. Bizler istiyoruz ki büyük düşünelim, gelecek yıllara göre plan yapalım. 100 m2’lik dükkanlar yerine 250 m2’lik dükkanlarımız olsun. 100 m2’lik bir dükkan örneğin 70 bin liraya maloluyorsa, 250 m2’lik dükkan 80 bin liraya malolur ki arada büyüklük açısından büyük bir fark olmasına rağmen maliyet açısından çok küçük bir fark bulunmaktadır. Bu durum, esnafın bakış açısıdır. Ahi Evran projesini her ne pahasına olursa olsun gerçekleştireceğiz. Bu projenin önünde kimse duramaz, kimse bu projeye engel olamaz. Esnafın bir kuruşunu bile heba ettirmeyeceğim. Bu proje için esnaftan para topladık. Gerekirse engel olanlara dava açar bu parayı geri tahsil ederim” dedi.
ÇESOB Başkanı Kılıç, “Bu işin olması için herkesin asılması gerekiyor. Ahi Evran projesi bir gün olacak. Bunun önüne kimse geçemeyecek. En fazla canıma mal olur. Biz 1985’ten beri esnafın içinden gelip pişen bir insanız. Ahi Evran’ın olması için buradaki siyasi kanaat önderlerinin eline kaldı. Bize biran önce yer bulun projeyi hazırlayın denildiği için, Ahi Evran olacak diye sadece çizimlerinin hazırlanmasına, etüd raporuna ve projesine 250 bin lira harcadık. Bu proje olmaz ise buna engel olanlardan dava açar bu parayı esnaf adına alırım, önünü keser alırım. Bu insanlar kendi rızkından, gırtladığından kısarak helal kazançları ile bu işe girdiler. Esnafın bir lirasının bile heba olmasına izin vermem. Yazıktır günahtır. Bu insanların önünü kesersen, o insanlar bir gün bir şekilde manevi olarak yıkılacaktır” şeklinde konuştu.
Öte yandan, Çorum basının her zaman yanında olduklarını ifade eden Kılıç, Çorum basınına destek vermek için ellerinden geleni yapmaya gayret ettiklerini vurguladı.
(Volkan SINAYUÇ)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
27°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 24 Eylül 2020
İmsak 04:58
Güneş 06:23
Öğle 12:37
İkindi 16:01
Akşam 18:42
Yatsı 20:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@