Votorantim Çimento’ya yeni genel müdür

İlimizin en eski devlet yatırımlarından olan ve geçtiğimiz aylarda Cimpor Yibitaş’tan tüm hisseleri satın alınarak Brezilyalı Votorantim Çimento’ya geçen Çorum Çimento Fabrikası’nda Genel Müdür değişikliği yaşandı.

Güncel 03.04.2014, 22:12 03.04.2014, 22:13
4690
Votorantim Çimento’ya yeni genel müdür

İlimizin en eski devlet yatırımlarından olan ve geçtiğimiz aylarda Cimpor Yibitaş’tan tüm hisseleri satın alınarak Brezilyalı Votorantim Çimento’ya geçen Çorum Çimento Fabrikası’nda Genel Müdür değişikliği yaşandı.

Çorum’da yaklaşık 2.5 yıldır başarıyla görev yapan Yusuf Yenigün’ün Votorantim Çimento’nun Ankara Hasanoğlan’da bulunan fabrikaya atandığı ve yerine ise geçmişte ilimizde de aynı fabrikada çeşitli görevlerde bulunan ve en son olarak Votorantim Çimento Nevşehir Fabrikası Genel Müdürlüğü görevinde bulunan Murat Çağlayan’ın atandığı öğrenildi.

Yusuf Yenigün ile Murat Çağlayan, Fransızlar’ın Yibitaş Lafarge şirketinin ardından Cimpor şirketine satılan ve son olarak da Yozgat, Sivas, Hasanoğlan, Nevşehir ve Samsun’da fabrikaları bulunan Brezilyalı Votorantim grubuna satılan Çorum Çimento Fabrikası’nda devir-teslim töreni gerçekleştirdiler.

Votorantim’in merkezi Brezilya’da bulunan ve başta yapı malzemeleri olmak üzere, madencilikten finans sektörüne kadar çok çeşitli alanlarda, dört kıtada faaliyet gösteren bir firma olduğunu hatırlatan Yusuf Yenigün, Ankara Hasanoğlan Fabrikası ile birlikte kendisinin grubun tüm fabrikalarında çalışmış olacağını vurguladı. Çorum’da 2.5 yıldır görev yaptığını ve daha önce hemşehrimiz Murat Çağlayan’la birlikte ilimizde çalıştığını söyleyen Yenigün, “Kendisinin Çorumlu olması, burada doğup büyümesi ilinize de büyük katkı sağlayacaktır” diye konuştu.Halen yıllık 500 bin ton çimento üretim kapasitesine sahip fabrikanın 1955 yılında kurulduğunu, gerek ekipmanları, gerek performansı ve gerekse Çorum’a katma değeri bakımından önemli bir sanayi kuruluşlarından olan fabrikanın geçen yıl grubun en iyi fabrikası seçildiğini de dile getiren Yenigün, kan değişikliğinin Votorantim Çimento’ya katkı sağlayacağına inandığını da bildirdi.

Fabrikada 1992 yılında staj yaptığını, 2000 yılında ise tam olarak çalışmaya başladığını söyleyen Çağlayan ise “Çimentocu olmak sanıldığının aksine zevkli bir iştir. Ben, Çorum ile birlikte grubun 4 fabrikasında çalıştım. Çorum doğup büyüdüğüm şehir olduğu için Çorumluların hassasiyetlerinin de farkındayım. Profesyonel ruhla amatörce çalışarak ilimize karşı sosyal sorumluluklarımıza da devam edeceğiz. Grubun en iyi fabrikasını daha ileriye taşıma amacındayız” dedi.
(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
27°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 03 Ağustos 2020
İmsak 03:50
Güneş 05:32
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 20:01
Yatsı 21:35

Gelişmelerden Haberdar Olun

@