Votarantim Çimento Çorum Fabrikası’ndan büyük başarı

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), kuruluşunun 50. yıldönümü kutlama kapsamında 2012-2013 yılı İş Sağlığı ve Güvenliği Performans Ödülleri dağıttı.

Güncel 19.10.2014, 23:42 19.10.2014, 23:43
2459
Votarantim Çimento Çorum Fabrikası’ndan büyük başarı

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), kuruluşunun 50. yıldönümü kutlama kapsamında 2012-2013 yılı İş Sağlığı ve Güvenliği Performans Ödülleri dağıttı.

Votorantim Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. Çorum Fabrikası da, Türkiye genelinde 54 fabrika arasında ilk 3’e girerek önemli bir başarı elde etti. Votorantim Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. Çorum Fabrikası Genel Müdürü Murat Çağlayan, ödülünü ÇEİS tarafından düzenlenen törende Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez’den aldı.

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal da Votorantim Çimento Çorum Genel Müdürü Murat Çağlayan’ı ziyaret ederek, elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik etti.

Çorum’da faaliyet gösteren bir firmanın Türkiye’ye örnek olmasının gurur verici olduğunu ifade eden Başaranhıncal, “Sayın Genel Müdürümüzün şahsında bütün fabrika çalışanlarını tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Çimento Fabrikamızın elde ettiği bu başarı, bir taraftan gurur kaynağımız olurken, diğer yandan da ilimizin marka değerini artırması açısından büyük önem taşımaktadır” dedi.

Votorantim Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. Çorum Fabrikası Genel Müdürü Murat Çağlayan da, Çorum Çimento Fabrikası’nda kurumsallaşmış bir üretim kültürünün bulunduğunu söyledi. İş sağlığı ve güvenliği konusunda Türkiye’ye örnek konumda olduklarını ifade eden Çağlayan, “Kurumumuzda yaklaşık 800 gündür iş kazası yaşanmamaktadır. Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası’ndan aldığımız ödül, yalnızca en az iş kazası kriterini kapsamamaktadır. Burada her bir çalışana verilen iş sağlığı ve güvenliği eğitimi saati, risk analiz raporu, kaza frekans analizi, davranış odaklı denetim gibi parametreler göz önünde bulundurulmuştur” şeklinde konuştu.

Çağlayan, Votorantim Çorum Çimento Fabrikası’na bu ödülün kazandırılmasında bütün çalışanların katkısının bulunduğunu belirterek, fabrika personeline teşekkür etti.
(ÇORUM HABER)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
açık
banner303
Namaz Vakti 26 Ekim 2020
İmsak 05:32
Güneş 06:56
Öğle 12:29
İkindi 15:23
Akşam 17:52
Yatsı 19:11

Gelişmelerden Haberdar Olun

@