“Vergi kayıp ve kaçaklarının önlenmesi” anlatıldı

Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü tarafından, vergi konusunda mesleki olarak bilgilendirme ve farkındalık oluşturmak için öğrencilere yönelik “Vergi Kayıp ve Kaçaklarının Önlenmesi” konulu bir söyleşi gerçekleştirildi.

Güncel 23.12.2017, 02:54
813
“Vergi kayıp ve kaçaklarının önlenmesi” anlatıldı

Söyleşiye Hitit üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Ömer Faruk Karakaş, Çorum Vergi Dairesi Müdürü Cüneyt Solak, Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Doğan Demirci, Çorum Vergi Dairesi Gelir Uzmanı Selami Erkoç, Gelir Uzmanı Yardımcısı Murat Kılıç, Öğr. Gör. A. Erkan Cihangir, Öğr. Gör. Emrah Şahin ve öğrenciler katıldı.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Rıfat Patır amfisinde gerçekleşen söyleşi programına konuşmacı olarak katılan Çorum Vergi Dairesi Müdürü Cüneyt Solak, öncelikle verginin tarihsel süreci hakkında öğrencilere bilgiler verdi.

Cüneyt Solak, gelir idaresi başkanlığının yapısı ve işleyişi hakkında ayrıntılı açıklamalarda bulunarak, eğitim, sağlık, ulaşım gibi hizmetlerin yeterli bir şekilde verilebilmesinde verginin önemli bir unsur olduğunu söyledi.

Çorum Vergi Dairesi Gelir Uzmanı Yardımcısı Murat Kılıç ise vergi kayıp ve kaçaklarının önlenmesi için yapılan yasal düzenlemelerle ilgili önemli ayrıntıları katılımcılarla paylaştı. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 05 Ağustos 2020
İmsak 03:53
Güneş 05:34
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:58
Yatsı 21:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@