Velilere “çocukluk çağında beslenmenin” önemi anlatıldı

İsmail Kakaç İlkokulu’nda Çorum Belediyesi Aile Eğitim Merkezi’nin katkılarıyla Diyetisyen Berna Arslan Demirbaş tarafından velilere yönelik “Çocukluk Çağında Beslenme” konulu seminer gerçekleştirildi.

Güncel 18.10.2018, 00:50
509
Velilere “çocukluk çağında beslenmenin” önemi anlatıldı

Velilerin yoğun ilgi gösterdiği seminerin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Ender Özcan Özçakır, beslenmenin çocukların sağlığını ve dolayısıyla tüm hayatını etkileyen önemli bir konu olduğunu belirterek, “Günümüzde gençler biyolojik ve psikososyal pek çok sağlık sorunu ile karşı karşıyadır. Ancak bunların arasında sağlıksız ve dengesiz beslenme ve buna bağlı olarak gelişen hastalıklar ilk sıralarda yer almaktadır. Çocuğumuza yapacağımız en büyük yatırım onlara sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığı kazandırmak ve bu konuda bilinçli yetiştirmektir. Sağlıklı nesil ancak sağlıklı beslenen çocuklarla yetişebilir” dedi.

Okul Müdürü Özçakır’ın konuşmasının ardından “sağlıklı beslenmeyi” tanımlayarak konuşmasına başlayan Berna Arslan Demirbaş, sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemi ve çocukların gelişimine etkileri, çocuklarda sağlıklı beslenme kültürü oluşturma, zararlı alışkanlıklardan uzak durma, obezite gibi konulara değindi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 19 Eylül 2020
İmsak 04:53
Güneş 06:18
Öğle 12:39
İkindi 16:06
Akşam 18:50
Yatsı 20:10

Gelişmelerden Haberdar Olun

@