Velilere çocuk istismarı anlatıldı

İsmail Kakaç İlkokulu’ nda çocuk ihmali ve istismarı konulu eğitim semineri verildi. Seminerin açış konuşmasını yapan Okul Müdürü Ender Özcan Özçakır, en değerli varlıklar olan çocuklar için bugünün ayrı bir önemi olduğunu, ayrım gözetmeksizin tüm çocukların sağlık, beslenme, eğitim ve yaşam hakkı gibi temel haklarının olduğunu söyledi.

Güncel 05.11.2017, 23:32
777
Velilere çocuk istismarı anlatıldı

Çocuk ihmali ve istismarının engellenmesi konusunda yetişkinlere önemli görevler düştüğünü anlatan Özçakır, kaliteli eğitimin ve çocuklarda olumlu davranışlar kazandırmanın ancak okul ve ailenin işbirliğiyle olabileceğini, bu nedenle tüm katılımcılara teşekkür ettiğini belirtti.

Rehberlik Öğretmeni Caner Turan da; Çocuk hakları sözleşmesi, çocukların temel hakları

İhmal ve istismara zemin hazırlayan risk faktörleri, Türkiye´de yapılan çocuğun istismarı ve aile içi şiddet araştırmaları, bulgular, çocuk ihmali, ihmal türleri, ihmal edilen çocuklarda gözlemlenen davranışlar hakkında bilgi verirken, Rehberlik Öğretmeni Nur Kalaycı Tengiz de, çocuk istismarı

cinsel istismarla ilgili yanlış varsayımlar, istismara maruz kalan çocuklarda gözlemlenen davranışlar, istismardan korunma konusunda ailenin çocuklarına kazandırabilecekleri beceriler, aileye düşen görev ve sorumluluklar konularında bilgi verdi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
31°
açık
banner303
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 03:59
Güneş 05:38
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:53
Yatsı 21:25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@