Velilere çocuk gelişimi konulu seminer

İsmail Kakaç İlkokulu’nda öğrenci velilerine yönelik “Çocukların Gelişim Dönemleri ve Özellikleri” konulu seminer verildi. Seminerin açış konuşmasını yapan Okul Müdürü Ender Özcan Özçakır, eğitimin önceliğinin öğrencilerde olumlu davranış kazandırmak olduğunu ifade etti.

Güncel 01.01.2020, 19:41
289
Velilere çocuk gelişimi konulu seminer

Özçakır, konuşmasında; “Çocuklara hayatı tanıtmamız ve hayata hazırlamamız gerekiyor. Bunun için de önce çocuklarımızı iyi tanımamız gerekiyor. Daha iyi tanıyabilmek için ise onların içinde bulunmuş olduğu gelişim dönemini, bu dönemin özelliklerini çok iyi bilmemiz ve uygun tutum ve davranış sergilememiz gerekiyor. Çocukların gelişim dönemi özelliklerini ve çocukların korunması kavramının anlatıldığı seminere katkıda bulunan ve katılanlara teşekkür ederim” dedi.

Açış konuşmasının ardından Okul Rehberlik Öğretmeni Nur Kalaycı Tengiz; çocukların bedensel, duygusal, sosyal ve zihinsel gelişimi hakkında sunum yaparken, Okul Rehberlik Öğretmeni Caner Turan ise, çocukların duygusal ve cinsel gelişimi konularında bilgiler verdi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@