“Vefa grubuna vefasızlık”

Özgür Eğitim-Sen İl Başkanı Serdar Efe, Dünyada ve ülkede yaşanan Covid-19 salgını döneminde öğretmenlerin adeta 7/24 whatsapp grupları, zoom, EBA, EBA Canlı ders vb. araçlar ile öğrenci ve velilere ulaşıldığını, uzaktan eğitim faaliyetlerinin başarıyla sürdürüldüğünü belirterek, yine İçişleri Bakanlığı kararı gereğince gönüllü öğretmenlerin katılımı ile oluşturulan Vefa Destek Grupları’nın çalışmalarıyla 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik yardım hizmetinde bulunulduğunu vurguladı.

Güncel 07.07.2020, 19:20
208
“Vefa grubuna vefasızlık”

Salgın döneminde insanların sokağa çıkmaya imtina ettiği, zorunlu koşullarda sokağa çıktığında da tanıdıkları ile karşılaştığında konuşmaktan bile çekindiği, dükkân, eczane, PTT, banka vb. yerlere girme konusunda cesaretini yitirdiği, sokakların ıssızlaştığı bir dönemde öğretmenlerin aracılığıyla çok güzel bir hizmete imza atıldığını vurgulayan Efe, Çorum’da gönüllü öğretmenler aracılığıyla bankalardan, sokağa çıkma yasağı olan 65 yaş üstü vatandaşların paralarının çekilerek, yine gönüllü öğretmenler aracılığıyla bu vatandaşlara ulaştırıldığını anlattı. Tüm bu hizmetler yapılırken öğretmenlerin kendi özel araçlarını kullanarak çeşitli bankalara gittiğini, sıra beklediğini, o çeşitli bankaların birbirinden farklı uygulamaları ile karşılaştığını belirten Efe, ilçelerde de gerçekleşen bu çalışmada kimi ilçe kaymakamlarının öğretmenleri belge ile taltif ederken, kimi ilçeler de herhangi bir şey yapılmadığı, en üzücüsünün de Valiliğin beş defa görev alanları “Başarı Belgesi” ile taltif etmesi olduğunu, bu uygulamanın diğer görev alan öğretmenlerin vefakâr hizmetinin değersizleştirilmesine neden olduğunu vurguladı.

Serdar Efe, her koşulda vefakârlığı ve fedakârlığı ilke edinmiş eğitim çalışanlarının devlet büyüklerimizden beklentisinin ödül değil, her zaman ve her koşulda; adalet, liyakat ve hakkaniyet ilkelerinden ayrılmadan yönetim mekanizmasını kullanmaları; alınan karar ve yapılan uygulamalarda bunu vatandaşlara hissettirmeleri olduğunu dile getirdi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
27°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 13 Ağustos 2020
İmsak 04:05
Güneş 05:42
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:48
Yatsı 21:18

Gelişmelerden Haberdar Olun

@