Ve Çorum kâbusu yaşamaya başladı

ÇORUM HABER olarak, koronavirüs salgını ile ilgili kısıtlamaların gevşetilmeye başlanmasından hemen sonra, bunun “normale dönüş” değil, “yeni normal” olduğunu, maske-hijyen-sosyal mesafe ile ifade edilen önlemlerden asla ödün verilmemesi gerektiğini günlerce işledik, bu yeni süreci okurlarımızın ve tüm Çorumluların bilinç altına yerleştirme adına elimizden gelen çabayı harcadık.

Güncel 13.09.2020, 22:05
36974
Ve Çorum kâbusu yaşamaya başladı

Haziran ayında özellikle, “önlemlere uyarak” ticari ve sosyal hayatı yavaş yavaş canlandırma gereğini vurgulamaya özen gösterdik. Virüsün yayılmasına da, Çorum ekonomisinin çöküşüne de fırsat vermemeliydik. Pek çok firmamızın “Pandemi sürecinin zorunlu kıldığı her türlü önlemi almış olarak üretimimize ya da ticaretimize devam ediyoruz” mesajını içeren reklamlarıyla, “uyarı” ve “toplumsal moral”i birlikte sunmaya çalıştık.

Yine bu süre zarfında, resmi açıklamalar dışında, kulaktan dolma bilgileri yansıtmama adına azami duyarlılığı gösterdik. Doğruluğundan emin olduğumuz bazı bilgileri yazmak için bile, sabırla resmi açıklamayı bekledik. Zira, ÇORUM HABER, daima gerçeğin, doğrunun adresiydi. Abartmanın, asparagasın, sansasyonun bu gazetede hiç yeri olmamıştı, olmayacaktı…

Ne var ki, Çorumlular olarak “Yeni Normal”i maalesef anlayamadık. Bir de, sorumluluğumuzun yalnızca kendi sağlığımızla, kendi canımızla sınırlı olmadığını idrak edemedik. Umursamaz bir tavırla, virüse davetiye çıkardık. Ülke genelinde büyük hatalar yapıldı ve bunların sonuçları da Çorum’a yansıdı. Çorum’da ise “geliyorum” diyen felakete karşı -yine maalesef- yeterli önlem alınmadı, daha caydırıcı yaptırımlar uygulanmadı.

Geldiğimiz nokta, gerçekten ürküntü vericidir. Çorum şimdi, Ankara ile birlikte “en kırmızı” görüntüye bürünmüştür. Ekonominin çarkları durmamalıdır, çalışanlar işlerine devam etmelidir, ama keyfi olarak dışarı çıkanların, maske-hijyen-sosyal mesafe kurallarına uymayanların Çorum’a bu kötülüğü yapmaya da hakları yoktur.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 29 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@