“Vatanımız ve emeğimiz için 1 Mayıs’ta alanlardayız”

ADD Çorum Şube Başkanı Uğur Demirer, “Vatanımıza, bağımsızlığımıza, cumhuriyetimize, emeğimize sahip çıkmak için 1 Mayıs’ta alanlardayız” dedi.

Güncel 30.04.2014, 22:07 30.04.2014, 22:42
584
“Vatanımız ve emeğimiz için 1 Mayıs’ta alanlardayız”

ADD Çorum Şube Başkanı Uğur Demirer, “Vatanımıza, bağımsızlığımıza, cumhuriyetimize, emeğimize sahip çıkmak için 1 Mayıs’ta alanlardayız” dedi.

Birleşik Kamu İş’e bağlı sendikaların temsilcilerinin de katılımıyla bir basın toplantısı düzenleyen ADD Başkanı Demirer, şunları söyledi:

“Yoksulların daha yoksullaştığı, işsizliğin çift haneli rakamlarda olduğu, her şeyin fiyatının arttığı, ücretler belirlenirken enflasyonun ne hikmetse düşük çıktığı, muhalif seslerin demokratik olmayan yollarla susturulduğu, hukuk ve demokrasiden söz eden kurumların sil baştan dizayn edildiği, ben ne dersem olura dönüşen, baskının, zulmün, asker, sivil, yargı, yurttaş herkesi hedef aldığı imamokrasi günlerindeyiz. Rüşvet, hırsızlık ve yolsuzluğu internet erişiminde yabancıların gördüğü bize ise sansürlenen günlerdeyiz.

Üniversiteler sessiz, yargı ve asker baskı altında, basın ele geçirilmiş. Muhalif demokratik kitle örgütleri işlevsizleştirilmiş. Meydan liboşlara, bölücülere ve gericilere kalmış gözüküyor. Güvencesiz, sendikasız, çağdaş kölelik koşullarında bir çalışma yaşamı dayatılmak isteniyor. Cumhuriyet’in ekonomik ve kültürel mirası tamamen yok edilme aşamasında, ülke bütünlüğü ise tehdit altında. Vatanı olmayanın sahip olduğu hiçbir şeyin kıymeti yoktur.

Vatanımıza, bağımsızlığımıza, cumhuriyetimize, emeğimize ve ekmeğimize sahip çıkmak için 1 Mayıs’ta alanlardayız.”

Demirer, saat 11.00’de Saat Kulesi’nde toplanıp Abide Meydanı’na doğru yürüyeceklerini dile getirdi.
(Taner ŞİMŞEK)


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
14°
açık
banner303
Namaz Vakti 08 Ağustos 2020
İmsak 03:58
Güneş 05:37
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:55
Yatsı 21:27

Gelişmelerden Haberdar Olun

@