Vali Çiftçi: “Şehit ve gaziler millet nezdinde en muteber mertebede”

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Vali Mustafa Çiftçi, “Aziz milletimiz şanlı zaferlerle tarihin akışını değiştirirken, 'ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz' düsturuyla büyük mücadeleler vermiş; bayrağını, vatanını ve istiklâlini canı pahasına korumuş; bizlere kahramanlıklarla dolu bir geçmiş emanet etmiştir” dedi

Güncel 18.09.2020, 19:28
250
Vali Çiftçi: “Şehit ve gaziler millet nezdinde en muteber mertebede”

Türk milletinin 1071'de Anadolu'nun kapılarını açarken, Çanakkale ve İstiklâl Savaşlarında vatanına sahip çıkarken gazâ anlayışını tüm değerlerin üzerinde tuttuğunu belirten Vali Çiftçi, göğüslerini vatanlarının selameti için siper etmiş olan şehit ve gazilerin, millet nezdinde en muteber mertebeye eriştiğini dile getirdi.

“Gazi milletin bir ferdi olmak, hepimiz için büyük onur ve gurur kaynağıdır” ifadelerini kullanan Vali Çiftçi, açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Cennet vatanımız, bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Gaziler Günü vesilesiyle, bu kutsal emanete kararlılıkla sahip çıkarak, kahraman gazilerimize ve aziz şehitlerimize layık olmak ve tüm gücümüzle ülkemizi en güçlü şekilde geleceğe taşımak için el birliğiyle çalışmak mecburiyetindeyiz, bu bizim asli görevimizdir.

Vatanseverlikleri ve cesaretlerini örnek aldığımız gazilerimize, saygın kişiliklerine yaraşır yaşam koşulları sunmanın devlet ve millet olarak en büyük sorumluluğumuz olduğunun bilincindeyiz.

Bu düşüncelerle, bu toprakları bizlere vatan yapan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından, 19 Eylül 1921'de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Gazilik ve Mareşallik unvanının verildiği günün yıldönümü olan Gaziler Günü’nü tebrik ediyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
açık
banner303
Namaz Vakti 25 Ekim 2020
İmsak 05:31
Güneş 06:55
Öğle 12:29
İkindi 15:25
Akşam 17:53
Yatsı 19:13

Gelişmelerden Haberdar Olun

@