Vali Çiftçi, İdareciler Günü’nü kutladı

Vali Mustafa Çiftçi, 10 Ocak İdareciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Güncel 12.01.2020, 21:59
191
Vali Çiftçi, İdareciler Günü’nü kutladı

Türk İdareciler Derneği’nin 1978 yılındaki Genel Kurulu’nda kabul edilen 10 Ocak İdareciler Günü’nün mülki idare amirlerinin mesleki sorunlarının dile getirilmesi, dayanışmanın sağlanması, hatırlanma ve mesleki misyonun canlı tutulması açısından önem arz ettiğini kaydeden Vali Çiftçi, mesajında şunları dile getirdi:

“Mülki idare amirlerimiz; milletimizin huzuru, güvenliği ve mutluluğu için üstün bir vazife şuuruyla hareket eden, sadece devletin varlığını, gücünü ve otoritesini değil, şefkatini, merhametini ve gülen yüzünü de temsil eden, kamu hizmetlerini vatandaş memnuniyetini esas alan bir anlayışla sunulmasında sorumluluk üstlenen kişilerdir.

‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışıyla vatandaşı önceleyen, kamu yönetiminde açıklık, şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkelerinin yerleştirilmesi ve devlet aygıtının hızlı, etkin ve adaletli çalışması hususunda mülki idare amirlerine büyük sorumluluklar düşmektedir.

‘Her tarafı harabezâr olan memleketin her neresinde bir eser-i ümrân ve terakki gördümse, bunların bir vali ve kaymakamın himmet ve gayretiyle yapıldığını öğrendim’ diyen Osmanlı Sadrazamı ve Dâhiliye Nâzırı Talat Paşa’nın sözleri ne kadar manidardır. Geçmişten günümüze mülki idare amirlerimiz, memleketin her köşesinde, kendilerine tevdi edilen görevleri en iyi şekilde yapmanın gayreti içerisinde olmuşlardır. Kendilerine verilen devleti temsil etme pâyesinin farkında olarak, çok önemli, insanımıza dokunan, karşılık bulan, kıymetli ve unutulmayacak hizmetlere imza atmışlardır.

Bu vesileyle, tüm mülki idare amirlerimizin 10 Ocak İdareciler Günü’nü tebrik ediyor, mensuplarımıza hayırlı çalışmalarında başarılar temenni ediyorum.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı az bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@