Vali Çiftçi: “30 Ağustos, esaret gömleğinin yırtılıp atıldığı gün”

Vali Mustafa Çiftçi, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Güncel 28.08.2020, 23:41
351
Vali Çiftçi: “30 Ağustos, esaret gömleğinin yırtılıp atıldığı gün”

“Aziz ve necip milletimiz 1071'den bu yana kutlu, mukaddes ve muazzez davanın sancaktarı olmuştur ve arkasında kahramanlıklarla dolu şanlı bir mazi bırakmıştır” diyen Çiftçi, 30 Ağustos 1922'de kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin de bu kutlu davanın ve şerefli tarihin mihenk taşlarından birisi olduğunu söyledi.

30 Ağustos’ta tarihe altın harflerle yazılan zaferle Türk milletinin kendisine reva görülen esaret gömleğini yırtıp attığını ve ne pahasına olursa olsun bağımsızlığından taviz vermeyeceğini tüm dünyaya ilan ettiğini belirten Çiftçi, açıklamasında şunları dile getirdi:

“Son devletimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin de müjdesi olan Büyük Zafer, tarihten silinmek istenen Türk milletinin yeniden şahlanışının adıdır. Tarihteki tüm zaferlerimiz gibi 30 Ağustos’un arkasında da gözlerini kırpmadan hayatını feda eden kahramanlarımızın cesaretleri vardır. Milletimiz, dün olduğu gibi bugün de istiklal ve istikbali için canından aziz bildiği vatanı uğrunda aynı fedakârlık ve cesareti göstermeye hazırdır.

Bu vesileyle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yılını tebrik ediyor, şanlı zaferin başkomutanı Gazi Paşa’yı, İstiklâl Savaşımızın tüm komutanlarını, Mehmetçiklerimizi, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@