Vali Başköy’e ÇEKVA sunumu

Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı (ÇEKVA), üniversitede eğitim gören Çorumlu öğrencilere daha fazla burs verebilmek için SMS kampanyası başlattı.

Vali Başköy’e ÇEKVA sunumu

Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı (ÇEKVA), üniversitede eğitim gören Çorumlu öğrencilere daha fazla burs verebilmek için SMS kampanyası başlattı.

14 Şubat 2014 Cuma 23:46
Vali Başköy’e ÇEKVA sunumu
Merkezi İstanbul’da bulunan ve eğitim ve kültür alanında hizmet veren ÇEKVA, ülkemizin dört bir köşesinde üniversite eğitim gören Çorumlu öğrencilere daha fazla burs verebilmek için SMS kampanyası başlattı. Bu kapsamda ÇEKVA Genel Müdürü Erdal Karslı, Çorum Şube Temsilcisi Ahmet Güngör ve öğrenciler Selma Oruç, Cemre Yazdıç, Adem Dikici ve İlker Özer’den oluşan heyet Vali Sabri Başköy’ü makamında ziyaret etti.

ÇEKVA’ya bu yıl 3 bin 200 öğrencinin burs için müracaat ettiğini ifade eden Karslı, “Çorum il nüfusunun %2’si olan 20 bin kişinin aylık ortalama 30 TL vermesi halinde üniversitede okuyan tüm öğrencilere burs desteği sağlayabiliriz. Hizmeti tabana yaymak ve daha fazla burs verebilmek için ÇEKVA tanıtım broşürleri hazırlandık ve GSM operatörleri aracılığıyla SMS yolu ile bağış kampanyası başlattık. Çorumlu hemşehrilerimiz tüm operatörlerden 3419’a kısa mesaj göndererek 5 TL bağışta bulunabilirler” dedi.

Ayrıca Erdal Karslı; ÇEKVA olarak bu yıl 1000 öğrenciye 250 Lira burs verdiklerini ve bu rakamı artırmayı hedeflediklerini beyan etti.

Çorum ve Çorum dışında okuyan gençlerimizin Çorum ve ülkemizin geleceği olduğuna dikkat çeken Vali Başköy; “Çorumlu hemşehrilerimiz eğitim ve öğretim konusunda çok hassalar. Ben inanıyorum ki gerek yurtiçi ve yurtdışındaki tüm Çorumlular bu kampanyaya sahip çıkacaklar ve gönderecekleri SMS ile ilimizin geleceği olan gençlerimizin ellerinden tutacaklardır” diye konuştu.

ÇEKVA'nın eğitim ve kültür alanında ilimiz adına önemli faaliyetler yürüttüğünü ifade eden Vali Başköy; ÇEKVA faaliyetleri içerisinde SMS kampanyasının da önemli bir faaliyet olarak yer alacağını ve güzel sonuçlar ortaya çıkacağını belirterek, Vakıf Başkanı ve Yönetim Kurulu başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti ve çalışmalarında başarılar diledi.

ÇEKVA tarafından “Çorum Üniversiteli Gençlerine Sahip Çıkıyor!” sloganıyla başlatılan SMS kampanyasına destek olabilmek için tüm operatörlerden 3419’a kısa mesaj göndermek yeterli. Her kısa mesaj 5 TL ile ücretlendiriliyor.
(Volkan SINAYUÇ)
Son Güncelleme: 15.02.2014 00:02