Vali Başköy: “Ne kadar çok istihdam o kadar çok vergi”

Vali Sabri Başköy, tüm yatırımların vatandaşlardan alınan vergilerle yapıldığını ve vergilerin ülke kalkınmasındaki önemine dikkat çekerek, "Vergi haftası etkinlikleri ile kamu hizmetlerinin ana kaynağı olan vergilerin eksiksiz toplanabilmesi için farkındalık oluşturuluyor. Ülke ekonomisinin ve kalkınmanın yolu, üreten ve yatırımlarına yeni katma değerler kazandıran kişi, kurum ve kuruluşlardan alınacak vergilerle olur” şeklinde konuştu.

Güncel 25.02.2014, 00:30 25.02.2014, 00:31
1308
Vali Başköy: “Ne kadar çok istihdam o kadar çok vergi”
25 Şubat-4 Mart tarihleri arasında kutlanacak olan 25. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Vali Sabri Başköy; Çorum Defterdarı İhsan Özbay ve beraberindeki heyeti kabul etti. Ziyarette Defterdar Yardımcısı Mehmet Tural, Gelir İdaresi Müdürü Nazlı Keleş, Vergi Dairesi Müdürü M.Zeki Çevik ile Hacer Solak, Fatih Kansu Yıldırım, İlker Taslacıoğlu, Kemal Erkmen, Zeki Çoban, Nurettin Kuyumcu ve Fatih Karışma yer aldı.

Kamuoyunda sağlıklı ve adaletli bir vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla 1990 yılından bu yana Vergi Haftası kutlamalarının yapıldığı ifade eden Defterdar Özbay, kendisi ve kurumuna verdiği desteklerinden dolayı Vali Başköy’e teşekkür ederek vergi tahsilâtı ve hafta içerisinde yapılacak etkinlikler hakkında bilgiler verdi.

Tüm yatırımların vatandaşlardan alınan vergilerle yapıldığını ve vergilerin ülke kalkınmasındaki önemine dikkat çeken Vali Başköy, "Vergi haftası etkinlikleri ile kamu hizmetlerinin ana kaynağı olan vergilerin eksiksiz toplanabilmesi için farkındalık oluşturuluyor. Bu kapsamda mükelleflerin de sorumluluk ve hakları konusunda bilinçlendirilmesi gerekir.

Ülke ekonomisinin ve kalkınmasının yolu, üreten ve yatırımlarına yeni katma değerler kazandıran kişi, kurum ve kuruluşlardan alınacak vergilerle olur. Dolayısıyla sürdürülebilir kalkınmanın yolunu açan rekortmen mükelleflere teşvik amacıyla plaketler takdim edilmektedir” dedi.

Ziyarette Defterdarlık Hizmet Binası ile ilgili son gelişmeler hakkında da bilgi veren Vali Başköy; “Akıncı Kışlası’nın Fevzi Çakmak caddesi ile Ankara yolu birleşimindeki 12 dönümlük arsa, yeni Defterdarlık ve Vergi Dairesi Binası yapılması için temin edilmiştir. Defterdarlık binasının ne şekilde yapılacağına dair araştırma ve çalışmalar devam etmektedir” ifadelerini kullandı.
(Taner ŞİMŞEK)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
11°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 05 Haziran 2020
İmsak 03:08
Güneş 05:03
Öğle 12:44
İkindi 16:42
Akşam 20:14
Yatsı 22:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@