Vali Başköy: “Çorum için kenetlendiniz”

Vali Sabri Başköy, 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde görev süresi dolacak olan İl Genel Meclisi üyelerine bir veda yemeği verdi.

Güncel 06.03.2014, 00:07 06.03.2014, 00:08
755
Vali Başköy: “Çorum için kenetlendiniz”

Vali Sabri Başköy’ün ev sahipliğinde İkincibahar Lokantası’nda verilen veda yemeğine; İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Eker ve İl Genel Meclisi Üyelerinin yanı sıra Vali Yardımcıları Zülkarnin Öztürk, Sait Topoğlu, Ali Deniz Sürmen ve Hamdi Bolat, İl Özel İdaresi’nden Genel Sekreter Ömer Arslan, Genel Sekreter Yardımcıları Ünal Demiray ve Bülent Kankurdan, birim müdürleri ile basın mensupları katıldı.

Veda yemeğinde 2009-2014 faaliyet döneminde görev yapan İl Genel Meclisi’nin 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde görev süresinin dolacağını hatırlatan Vali Başköy; “Demokratik sistemin gereği olan seçimler, demokrasinin festivalleridir. 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde; Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri ile Mahalle ve Köy Muhtarlarının seçimini yapılacaktır. Dolayısıyla görev süreleri sona eren İl Genel Meclis Üyelerine Çorum’a yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.

İl Genel Meclisimiz ile yapmış olduğumuz toplantılar ve çalışmalar neticesinde, köylerde ve kırsalda yaşayan vatandaşlarımıza daha fazla nasıl hizmet edebiliriz anlayışı içerisinde olduk. Valilik görevim sırasında sizlerle birlikte önemli hizmetlerde bulunarak vatandaşlarımızın sevincine şahit olduk. Görev sürelerinizin sona erecek olmasından dolayı sizlerle veda niteliğindeki bir yemekle beraber olmak istedik. Kimin İl Genel Meclis’ine girdiği önemli değil, önemli olan görev yaptığınız süre içerisinde gösterdiğiniz tempo ve performanstır. İl Özel İdaresi’nin başı olarak özverili ve başarılı çalışmalarınızdan dolayı sizlere Çorum haklı adına bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.Vilayetin kapısının ve gönüllerinin her zaman kendilerine açık olduğunu ifade eden Vali Sabri Başköy, İl Genel Meclisi Üyelerine aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir ömür geçirmeleri temennisinde bulundu ve bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi.

Otuz yedi İl Genel Meclisi Üyesi arkadaşıyla birlikte Çorum sevdası uğruna hizmet ettiklerini ifade eden İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Eker ise; isimlerin önündeki unvanların önemli olmadığını, önemli olanın millete hizmet etmek olduğunu ve bundan sonra da hizmet etmeye devam edeceklerini belirtti.

Programın sonunda Vali Sabri Başköy; İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Eker ve İl Genel Meclisi Üyelerine, üzerinde “Çorum İl Genel Meclisi’nin 2009-2014 faaliyet döneminde vatandaşlarımızın refahı ve nitelikli hizmet alabilmesi için gerçekleştirmiş olduğunuz özverili ve başarılı çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür eder, ilimize birlikte hizmet etmiş olmaktan memnuniyet duyduğumu ifade ile tüm sevdiklerinize ve size sağlık dolu mutlu bir ömür geçirmenizi dilerim.” ifadelerinin yer aldığı plaketi tek tek verdi ve hatıra fotoğrafı çektirdi.(Volkan SINAYUÇ)


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
29°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 05 Ağustos 2020
İmsak 03:53
Güneş 05:34
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:58
Yatsı 21:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@