Vali Ahmet Kara: “Sağlık çalışanlarının özverisi saygıya değer”

Vali Ahmet Kara, yatağa bağlı hastalara evde bakım hizmeti, hastanede merkezi randevu sistemine geçilmesi ve aile hekimliği uygulamasıyla Çorum’da hastalara daha kaliteli sağlık hizmeti sunulmaya başlandığını belirterek, “İnsan sağlığının korunması ve hastaların sağlığına kavuşması için sağlık çalışanlarının gösterdikleri çabaları takdirle karşılıyorum.” ifadesini kullandı.

Güncel 13.03.2016, 22:39 13.03.2016, 22:40
445
Vali Ahmet Kara: “Sağlık çalışanlarının özverisi saygıya değer”

Çorum Valisi Ahmet Kara, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, sağlık çalıanlarının özverisini takdirle karşıladığını belirtirken, Çorum’da daha kaliteli sağlık hizmeti verilmeye başlandığını da söyledi.
Vali Kara’nın mesajı şöyle:
“Ülkemizde birçok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli bir değişim ve dönüşüm yaşanmaktadır. Artık ülkemiz; hem yetişen sağlık elemanlarının nitelikleri, hem de sunulan sağlık hizmetlerinin kalitesi bakımından dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yer almaktadır.

“YATAK KAPASİTESİ ARTAN MODERN HASTANELER”
Yatağa bağlı hastalarımız için sunulan evde bakım hizmetleri, hastanelerimizde merkezi randevu sistemine geçilmesi, aile hekimliği uygulamasının başlaması gibi hizmetlerle hastalarımıza daha kaliteli sağlık hizmeti sunulmasını sağlamıştır. Yatak kapasitesi artırılan modern hastaneler, 112 Acil Sağlık istasyonları, aile sağlığı merkezleri, toplum sağlığı merkezleri, yeni doğan üniteleri ile helikopter ve uçak ambulans gibi hizmetlerle yapısal anlamda büyük ilerlemeler kaydedilmiştir.

“OLMAYA DEVLET CİHANDA BİR NEFES SIHHAT GİBİ”
14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle, Kanuni Sultan Süleyman’ın ‘Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi’ sözünü ilke edinmiş, gece gündüz demeden, zaman ve mekân tanımaksızın insanları sağlığına kavuşturmak ve hayatlarını kurtarmak için görevlerini büyük bir özveri ile yerine getiren sağlık çalışanlarımızın gösterdikleri gayretleri ve fedakârlıkları her türlü övgünün üzerindedir.

“EN MUKADDES ZAMAN DİLİMİ”
İnsan sağlığının korunması ve hastaların sağlığına kavuşması ve sorunlarının giderilmesi için sağlık çalışanlarının gösterdikleri çabaları takdirle karşılıyorum. İnsan sağlığı için harcanan mesainin en mukaddes zaman dilimlerinden olduğu inancıyla, daha sağlıklı toplum için fedakârca hizmet eden doktorlarımızın, hemşirelerimizin, ebelerimizin, hasta bakıcılarımızın ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını gönülden kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.”
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
27°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 26 Eylül 2020
İmsak 05:01
Güneş 06:25
Öğle 12:37
İkindi 15:58
Akşam 18:38
Yatsı 19:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@