Vali Ahmet Kara: “Demiryolu ile özel ilgileneceğim”

Hükümetin ulaşım alanında başarılı olduğunu kaydeden Vali Kara, “Ulaşımın her alanında atılımlar yaşandı. Hükümet ulaşıma önem veriyor, ben de hükümetin bir temsilcisi olarak ulaşıma önem vereceğim. Bir bölgeye yatırım yapılacaksa öncelikle ulaşım altyapısının güçlü olması gerekiyor. Ulaşım olacak ki yapılan yatırım karşılığını bulsun. Ben de vali olarak hızlı tren konusuyla özel olarak ilgileneceğim” dedi.

Güncel 30.09.2014, 00:57 30.09.2014, 00:58
1356
Vali Ahmet Kara: “Demiryolu ile özel ilgileneceğim”
Vali Ahmet Kara, “Çorum’da asla ihmalim olmayacak” diyerek, Çorum’un en önemli beklentilerinden birisi olan demiryolu ile ilgili elinden gelen çabayı göstereceğini söyledi.

Valilik önünde düzenlenen karşılama töreninin ardından Valilik makamına geçerek görevine başlayan Vali Ahmet Kara, basın mensuplarına ilk açıklamasını yaptı.

Basın mensupları için “mesai arkadaşlarım” ifadesini kullanarak konuşmasına başlayan Vali Kara, basın mensupları ile sürekli istişare halinde olacağını, belirli dönemlerde yapılan işleri basınla paylaşacağını kaydederek, “Eleştiriye her zaman açık olacağım. Çorum’u belediye başkanıyla, basınıyla, bürokratlarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla ve halkıyla hep birlikte yöneteceğiz” dedi.

Kişi kahramanlığı devrinin sona erdiğini artık ekip çalışmasının geçerli olduğunu söyleyen Vali Kara, Çorum’u tüm paydaşlarıyla birlikte el ele yöneteceklerini dile getirdi.

Eksikliklerinin ve yanlışlarının olabileceğini, bunları karşılıklı istişare ile çözeceklerini kaydeden Kara, “Hepinizin huzurunda söz veriyorum, Çorum’u ihmalim kesinlikle olmayacak. Ben iş disiplinine önem veren bir kişiyim. Hep birlikte halkımızın, Çorum’un hizmetinde olacağız” ifadelerini kullandı.

Göreve ilk olarak İskilip’te şehit polis Fatih Sağır’ın ailesini ve kabrini ziyaret ederek başlayacağını söyleyen Kara, İskilip ziyaretinin ardından Çorum’daki diğer meselelere el atacağını bildirdi.

“1980’DE SUNGURLU’DA GÖREV YAPTIM”
Türkiye’nin bütün illerini bildiğini, kendisinin Erzincanlı olması nedeniyle zaman zaman Çorum’dan geçtiğini ifade eden Vali Kara, “1980 yazında Sungurlu’da bir ay görev yaptım. O dönem Çorum olaylarının yaşandığı dönemdi. Çorum’u o dönemde toplumsal yönüyle tanımıştım. Şimdi ise bu kente hizmet etmek nasip oldu” dedi.

Devletin Çorum’da kırsal kalkınmaya destek verdiğini, ancak Çorumlunun kendi ayakları üzerinde durabilmiş, sanayileşmenin hızlı olduğu, sürekli gelişen bir şehir olduğunu ifade eden Kara, Çorum’un daha fazla gelişmesi, kalkınması için gereken çalışmaları hep birlikte yapacaklarını söyledi.

Demiryolu konusunda da açıklamada bulunan Vali Kara, demiryolunun bu bölgeden geçmesi gereken elzem bir yatırım olduğunu ifade ederek, bu konuyla özel olarak ilgileneceğini dile getirdi.

Hükümetin ulaşım alanında başarılı olduğunu kaydeden Vali Kara, “Ulaşımın her alanında atılımlar yaşandı. Hükümet ulaşıma önem veriyor, ben de hükümetin bir temsilcisi olarak ulaşıma önem vereceğim. Bir bölgeye yatırım yapılacaksa öncelikle ulaşım altyapısının güçlü olması gerekiyor. Ulaşım olacak ki yapılan yatırım karşılığını bulsun. Ben de vali olarak hızlı tren konusuyla özel olarak ilgileneceğim” şeklinde konuştu.
(Taner ŞİMŞEK)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 24 Eylül 2020
İmsak 04:58
Güneş 06:23
Öğle 12:37
İkindi 16:01
Akşam 18:42
Yatsı 20:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@