Vali Ahmet Kara: “Bilgiyi üreten ve önem veren toplumlar ilerler”

Vali Ahmet Kara, bilgi ve kültürel mirasın devamlılığı ve toplumlar arası paylaşım için kütüphanelerin varlığının son derece önemli olduğunu dile getirdi.

Güncel 27.03.2016, 22:36 27.03.2016, 22:37
697
Vali Ahmet Kara: “Bilgiyi üreten ve önem veren toplumlar ilerler”
52. Kütüphaneler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınlayarak kütüphanelerin bilgiyi bünyesinde barındıran, bilgiye erişimi ve topluma yayılmasını sağlayan en önemli kurumlardan birisi olduğunu ifade eden Vali Ahmet Kara, bilim, kültür, sanat, edebiyat ve tarih gibi alanlarda, bir milletin hafızasını oluşturan kütüphanelerin geçmişi geleceğe taşıyan en önemli yapılar olduğunu vurguladı.
Vali Kara mesajında şöyle dedi: “Uygarlık tarihi incelendiğinde bilgiye önem veren, bilgiyi üreten ve kullanan toplumların her dönem ilerleme içinde oldukları, ekonomik, siyasal ve toplumsal yönden güçlendikleri görülecektir. Bilgi, geçmişten günümüze tüm toplumlar için yaşamsal önem taşımış, bilgiye duyulan ihtiyaç sürekli artmıştır. Bu sebeple? dünü bugüne, bugünü yarınlara taşıyan kütüphanelerimizi korumalı, geliştirmeli ve modern imkânlarla donatmalıyız. Kitap okuyarak insanlar, bilgi sahibi olurlar, edindiği bilgileri insanların yararına, barış, kardeşlik ve doğanın güzelliğine kullanırlar. Ağaç dikme seferberliği gibi, kütüphane ve kitap okuma seferberliğine ihtiyacımız var, bunu asla ihmal edemeyiz. Kaldı ki, ilk emri “Oku” olan, ilme ve ilmî gelişmeye büyük önem veren bir yüce dinin mensuplarıyız. Bu düşüncelerle Kütüphane Haftası’nı kutluyor, bu anlamlı haftanın kitap okuma alışkanlığını, bilgiye ve öğrenmeye olan ilgiyi artırmasını diliyorum”
(Haber Merkezi)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
24°
açık
banner303
Namaz Vakti 06 Ağustos 2020
İmsak 03:55
Güneş 05:35
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:57
Yatsı 21:30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@