Vakıf 19 mütevelli heyeti belirlendi

Vakıf 19 Mütevelli Heyeti Adına açıklamada bulunan Vakıf Sözcüsü Alper Bilan, uzum zamandır yapmış oldukları emek ve yoğun çalışmalar sonucunda Vakıf 19 Vakfının Kuruluş işlemlerini bitirdiklerini söyledi.

Vakıf 19 mütevelli heyeti belirlendi

Vakıf 19 Mütevelli Heyeti Adına açıklamada bulunan Vakıf Sözcüsü Alper Bilan, uzum zamandır yapmış oldukları emek ve yoğun çalışmalar sonucunda Vakıf 19 Vakfının Kuruluş işlemlerini bitirdiklerini söyledi.

29 Mayıs 2016 Pazar 23:35
Vakıf 19 mütevelli heyeti belirlendi

Vakıf Mütevelli Heyetinin Çorum ve Çorumlulara her zaman destek olan toplum önderi, farklı görüş ve düşüncede ama birlik ve beraberliğimize önem veren ‘Çorumluluk’ ortak paydasında birleşmiş çok değerli 19 kişiden oluştuğunu ifade eden Alper Bilan, Vakıf genel merkezinin Ankara olduğunu bildirdi.
Vakıf 19 Vakfının insanları ayırmadan ayrılmadan, kimseyi ötekileştirmeden hizmet etmeyi amaçlayan ve hedefleri olan bir sivil toplum kuruluş örgütü olduğunu özellikle ifade eden Bilan açıklamasında şöyle dedi:
“İş adamlarımız, serbest meslek sahipleri, sanatçılarımız ve bürokratlarımızla görüşmelerimizden çok güzel talepler ve destekler aldık.
Vakıf çalışmalarında en önemli şeyin öncelikle samimiyet ve mütevazılık olduğu aşikardır. Farklı şeylere ve farklılıklara sahip çıkıyor gibi görünüp, gerçekte ise tam tersi şekilde davranıp farklı tavırlar sergilemek Çorumluların bir araya gelmesinin önündeki en büyük engeldir. Bizde Vakfımızın mütevelli heyetinde yer alan kişiler de buna çok dikkat ettik. Adeta Çorum’un bir milli takımını oluşturduk. Yani 19 Dev Adam Kadrosu. Oyuncular farklı ama amaç aynı, başarılı olmak.
Bu renkli mozaik bir senfoni orkestrasıdır. Farklı enstrümanlar birleştiğinde çok güzel ve güçlü sesler çıkaracaktır. Kısacası bu vitrinde yer alan kişilere bakıldığında her görüşten, her ilçeden, farklı mesleklerden insanların güçlü duygularla Çorum ve Çorumlulara fayda sağlamak adına büyük bir samimiyetle bir araya geldiğini göreceksiniz. Zaten bu kişilerin bu güne kadar yaptıkları bundan sonra yapacaklarının garantisidir. Hiçbir zaman ben değil hep biz diyeceğiz.
Bu vakıfta yer alan ağabeylerime, kardeşlerime, arkadaşlarıma bu çıkılan yolda bizlere inandıkları ve itimat ettikleri için son derece müteşekkirim. Ayrıca onları ikna edebilmemiz için bizlere destek veren eski valilerimize, yargı ve yüksek yargı üyelerimize sonsuz teşekkürler.
İnşallah bürokratlarımızı, iş adamlarımızı, serbest meslek sahiplerini ve Ankara’da kendini kalabalıklar içerisinde yalnız hisseden hemşerilerimizi sevgi ve saygıyla kucaklayarak Çorumluluk paydası altında bir araya getireceğiz. Kimse kendini farklı hissetmeyecek. Ve inşallah her şey dile getirilebilecek.
Biz Vakıf Mütevelli heyeti olarak inandık, sizlerde bizlere lütfen inanın. Türkiye’nin her yerindeki Çorum Sevdalılarını vakfımıza desteğe çağırıyorum. Lütfen el verin Çorum’a hak ettiği noktalara getirelim, sesimizi gür çıkaralım. Verdiğiniz desteklerle hedeflerimizi büyütelim.
Biz ne yapabiliriz demeyin lütfen, çalışmalara katılın, fikirlerinizi paylaşın inanın her Çorum’lu bizim için çok önemli ve değerli.
Bu sevgiyi vakıf logosunda da bulabilirsiniz. Logomuzda bir çatı var aynı çatı altında farklı renkler ve bu farklı renkler 19 simgesi ile Çorumluluk paydasında bütünleşiyor ve birleşerek tek yürek oluyor. İşte bu tamda yüreğimizden geçenleri anlatıyor. Yeni Vakfımızın Hayırlı olmasını diliyorum.”
Alper Bilan’ın verdiği bilgiye göre Vakıf 19 Vakfı’nın 19 kişilik Mütevelli Heyeti şu isimlerden oluşuyor:
Ahmet Ahlatcı, Haydar Ali Öztaş, Ali Üzgün, Alper Bilan, Atilla Yalçınkaya, Aybüke Topçubaşı Ekici, Çetin Mete, Görkem Ertek, Hatice Karslıoğlu, Mehmet Ali Kakaç, Mustafa Saatcı, Necdet Portakal, Naci Ömer Ortakcı, Salim Şerbetci, Sami Koçak, Selahattin Kaleli, Mahmut Fatih Sucuoğlu, Tuğrul Velidedeoğlu ve Uğur Barlık.
(Haber Merkezi)

Son Güncelleme: 29.05.2016 23:36