“Uyuşturucuyla mücadele titizlikle sürdürülüyor”

İl Genel Meclisi ARGE Komisyonu Başkanı Ramazan Kelepircioğlu, tütün, alkol ve uyuşturucu konusunda yaptıkları inceleme ile ilgili üyeleri bilgilendirdi.

Güncel 11.12.2016, 22:59 11.12.2016, 23:19
355
“Uyuşturucuyla mücadele titizlikle sürdürülüyor”

Çorum’da uyuşturucu madde bağımlılığı ile etkin bir mücadele gerçekleştirmek, kurumlar arası koordinasyonu sağlamak amacıyla Çorum Valiliği koordinatörlüğünde, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Sekretaryasıyla Uyuşturucu ile Mücadele İl Kurulu’nun düzenli olarak toplanarak, alınan kararların uygulamaya konulmasının sağlandığını ifade etti.

Uyuşturucu ile mücadelenin Çorum’daki tüm kurumların ve sivil toplum örgütlerinin temel meselesi haline geldiğini belirten Kelepircioğlu, Çorum İli Uyuşturucu ile Mücadele İl Aksiyon Planında belirlenen stratejilerin titizlikle gerçekleştirilmesinin hedeflendiğini anlattı.

Toplum Sağlığı Merkezi bünyesinde “Madde Bağımlılığı Danışma Birimi” oluşturulduğunu ifade eden Kelepircioğlu, madde bağımlılığı konusunda seminerler verildiğini anlattı. Tütün ve tütün mamullerinin kullanımının önlenmesi konusunda da çalışmalar yapıldığını belirten Kelepircioğlu, uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele konusunda da İl Sağlık Müdürlüğü tarafından eğitimler verildiğini vurguladı.

Kelepircioğlu, metruk binaların genel itibariyle suç işlemek maksatlı kullanıldığı ve zamanla uyuşturucu, uçucu madde ve alkol kullanımı, fuhuş vb. suçların odağı haline geldiğinin gözlemlendiğini, güvenlik bakımından doğurduğu sakıncaların yanı sıra görüntü kirliliği ve çevre sakinlerine verdiği rahatsızlık sebebiyle de üzerinde durulması gereken önemli bir konu olduğunun bilindiğini ifade ederek metruk durumda bulunan 80 binanın belediye tarafından yıkıldığını kaydetti.

(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
30°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 18 Eylül 2020
İmsak 04:52
Güneş 06:17
Öğle 12:39
İkindi 16:07
Akşam 18:52
Yatsı 20:12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@