Üşüdür: “Yeni bir dünya mücadelesi devam edecek”

Emek Partisi (EMEP) İl Başkanı Meliha Üşüdür, “Yine her gününe ayrı acılar, ölümler ve baskılar; her gününe kararlı direnişler, isyanlar sığdırdığımız bir yılı geride bırakıyoruz” dedi.

Güncel 31.12.2014, 17:20 31.12.2014, 17:20
744
Üşüdür: “Yeni bir dünya mücadelesi devam edecek”
Emek Partisi (EMEP) İl Başkanı Meliha Üşüdür, “Yine her gününe ayrı acılar, ölümler ve baskılar; her gününe kararlı direnişler, isyanlar sığdırdığımız bir yılı geride bırakıyoruz” dedi.
2014’ün Soma, Ermenek, Şırnak madenlerinin acısını; sayısız işçi ve kadın cinayetinin acısını, sokaklarda öldürülen gençlerin sızısını bırakarak geride kaldığını ifade eden Üşürdür, 2014’de takvimlere yeni ölümlerin, yeni katliamların notunun düştüğünü söyledi.
EMEP İl Başkanı Üşüdür, açıklamasında şunları dile getirdi:
“Hırsızlıklar, yolsuzluklarla el emeği, göz nuru yağmalanan işçiler, çok öldü, çok direndi 2014’te. İşçi sınıfı gerçek fıtratına uygun olarak, yüzlerce işçi direnişine imza attı. İşçiler, öldüren vahşi çalışma koşullarına karşı, bir yandan hayatta kalmaya, bir yandan hayatın akışını değiştirmeye çalıştı.
Barbarlığın zulmüne karşı halkların ölümüne direnişine de tanıklık ettik. Rojava’da, Kobane’de, Şengal’de insanlığın en barbar hallerinden biriyle savaşırken de, yeni bir dünya düşünü yanında taşıdı insanlık. İnsanlığın en eski düşü barış, yine çok uzaktı; ama barış hayali her zamankinden yakındı.
1 Ocak 2015 sabahına uyandığımızda hiçbir şey değişmeyecek elbette. Ezenlerin amansız zulmü de, ezilenlerin varlık-yokluk kavgası da sürecek. Dünü bugüne, bugünü yarına bağlayarak söylüyoruz, söyleyeceğiz; yarın daha güzel olacak. Halkın özlemlerini kan ve gözyaşı ile boğmaya çalışanlara inat; umutla giriyoruz yeni mücadele yılına.
2015’te insanca yaşadığımız bir dünyaya biraz daha yaklaşacağız. Brezilya sokaklarından Burkina Faso’ya; Rojava barikatlarından Haziran direnişimize, fabrikalardan okullara dünyanın bütün sokaklarında taleplerini haykırmaya devam edeceğiz; “yeni bir dünya” özlemiyle yürüyeceğiz.
Bütün ezilen halklar ve dünya işçi sınıfı için gerçekten yeni bir yıl olması dileğiyle; hoş geldin 2015. Yeni yılda; tek bir insanın bile ekmeği eksik olmasın; yeryüzünü barış ve özgürlüğün sıcaklığı sarsın. 1 Ocak 2015 sabahı da, güneş alın teri dökenler için doğacak. Umut, barbarlığı yenecek işçi sınıfı ve dünya halklarıyla olsun.”
(Taner ŞİMŞEK)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
31°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@