Uslu: “Tarımda iyi bir sinerji yakalanacağına inanıyorum”

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı üst düzey yetkililerinin katılımı ile Anitta Otel’de düzenlenen “Çorum İli Tarım Sektörü Ortak Akıl Toplantısı” sona erdi.

Güncel 02.12.2014, 23:16 02.12.2014, 23:17
840
Uslu: “Tarımda iyi bir sinerji yakalanacağına inanıyorum”
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı üst düzey yetkililerinin katılımı ile Anitta Otel’de düzenlenen “Çorum İli Tarım Sektörü Ortak Akıl Toplantısı” sona erdi.

İki gün süren toplantının son gününe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Kemaloğlu başkanlık yaptı. Toplantıda ayrıca Tarım Reformu Genel Müdürü Dr. Gürsel Küsek, Bakanlık yetkilileri, Tarım kuruluşlarının temsilcileri, tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren birliklerin, kooperatiflerin temsilcileri, muhtarlar ve diğer ilgililer katıldı.

Toplantıya AKP Çorum Milletvekili ve TBMM İdari Amiri Salim Uslu da katıldı. Salim Uslu toplantıda yaptığı konuşmada; sektör temsilcileri ve Bakanlık yetkililerinin bir arada ilimiz tarımının sorunlarının masaya yatırıldığı böylesine önemli bir toplantıya ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadığını söyledi.

Milletvekili Uslu, “Alışık olunmayan bir tarzda kamu ve sivil toplum kuruluşları, tarımın diğer paydaşları artık aynı masa etrafında sorunlarını tespit ederek beraberce çözüm arıyorlar. Bu ilimiz tarımı adına büyük bir adımdır. Çorum tarım ve sanayisi ile adını ülke genelinde duyurmayı başaran önemli bir kenttir. Çorum’da yapacağımız projelerin başarılı sonuçlanması inanıyorum ki çevre illere de örnek olacaktır. Çorum halkı çok müteşebbis ve çalışkandır. Girişimcilik ve başarı hikayeleriyle Bakanlığımızın da destekleriyle Çorum’da iyi bir sinerji oluşacaktır. Bakanlığımız yetkilileri bu toplantı sonrasında Çorum’un girişimci ruhunu iyi anlamış olarak, desteklemeleri sürekli hale getirmek, girişimciliğe süreklilik kazandırmak gibi bir çabanın içerisinde olacaklarına inanıyorum. Tarımı su ile buluşturmak, arazi toplulaştırması ile işletmeciliğe hazır hale getirip ürün verimliliği ve çeşitliliği ile tarımı – tarımsal sanayi ile buluşturmak istiyor ve tüm imkanlarımızı bu doğrultuda kullanıyoruz” diye konuştu.

Müsteşar Yardımcısı İsmail Kemaloğlu; tespit edilen sorunlarla ilgili olarak eksiklik ve aksaklıkları giderme konusunda bakanlık olarak gerekli çalışmaların yapılacağını ve en kısa zamanda sonuçların kamuoyuyla paylaşılacağını söyledi.
(ÇORUM HABER)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
15°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 24 Eylül 2020
İmsak 04:58
Güneş 06:23
Öğle 12:37
İkindi 16:01
Akşam 18:42
Yatsı 20:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@