Uslu: “17-25 Aralık, darbe girişimidir”

Adalet ve Kalkınma Partisi Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Kanal 7 Televizyonu’nda her Cuma akşamı canlı olarak yayımlanan “İskele Sancak” programına konuk oldu.

Güncel 30.12.2014, 00:13 30.12.2014, 00:13
645
Uslu: “17-25 Aralık, darbe girişimidir”
Adalet ve Kalkınma Partisi Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Kanal 7 Televizyonu’nda her Cuma akşamı canlı olarak yayımlanan “İskele Sancak” programına konuk oldu.
Mehmet Acet’in sunduğu ve 17-25 Aralık Operasyonları ile yolsuzluk iddialarının masaya yatırıldığı programın bu haftaki bölümünde ayrıca MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, BDP Eski Milletvekili, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Kurucusu Ufuk Uras ve Hukukçu Reşat Petek yer aldı.
Dört eski Bakan hakkında kurulan soruşturma komisyonunda oylamanın ertelenmesine yönelik görüşlerini aktaran Salim Uslu, “Savunma yaptırmazsanız hukuki bir eksiklik olur. Nitekim geçmiş dönemlerde yapılan bütün soruşturmaların Yüce Divan’a gönderiliş şekilleri inceleniyor. Bu konu üzerinde hukukçular çalışıyor.” dedi.
Meclis Soruşturma Komisyonu’nun yaptığı araştırmanın deşifre edilmemesi gerektiğini vurgulayan Uslu, “AKP’nin bunu örtbas ettiği şeklindeki bir yaklaşım doğru değildir. Çünkü araştırılsın, soruşturulsun ve gerçekler ortaya çıksın diye komisyon kurulması için önerge veren AKP’dir. Bizim de imzalarımız var bu önergede. Burada hakkı teslim etmek gerekiyorsa, AKP’nin yolsuzluklar üzerindeki hassasiyetini ya da iddiaları ciddiye alış biçimini görüp, takdir etmek gerekir.” diye konuştu.
Salim Uslu, 17-25 Aralık Operasyonları’nın bir darbe girişimi olduğunu belirterek, şu görüşleri dile getirdi:
“Darbeye gerekçe oluşturmak, bu gerekçenin de kamu vicdanında bir karşılık bulmasını sağlamak için AKP’yi yolsuzlukla vurmak istediler. Hâlbuki AKP gibi yolsuzluk, yasaklar ve yoksulluk denilen “3 Y” ile mücadele iddiası ile yola çıkan bir partinin en son vurulabileceği yer yolsuzluktur. Buradan hareket edelim denilmiştir. Nitekim geriye dönüp bakıldığında 12 Eylül Darbesi’nin gerekçesinin de kardeş kavgasını sona erdirmek olduğunu görürüz.”
(Recep SERBES)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 18 Eylül 2020
İmsak 04:52
Güneş 06:17
Öğle 12:39
İkindi 16:07
Akşam 18:52
Yatsı 20:12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@