“Üsküdar, tiyatronun, sinemanın olmadığı bir şehir haline getirilmiş”

CHP Parti Meclisi Üyesi, İstanbul Milletvekili, hemşehrimiz İhsan Özkes, 35 yıldır Üsküdar’da oturduğunu, 7 yıl Üsküdar Müftüsü olarak görev yaptığını belirterek, “Benim babam Türk, rahmetli anacığım Kürt, eşim Çerkez, damadım Laz, gelinimin biri Bingöllü Kürt, diğeri Çanakkaleli göçmen, bir diğeri de İzmirli Türk kökenlidir. Yani ben Türkiye’yim. Üsküdar’da 81 vilayetten gelen vatandaşlarımız yaşamaktadır. Türkiye mozaiğini oluşturan şehir Üsküdar’dır.” dedi.

Güncel 13.02.2014, 21:59 13.02.2014, 22:00
363
“Üsküdar, tiyatronun, sinemanın olmadığı bir şehir haline getirilmiş”
Üsküdar’da düzenlediği basın toplantısında, Mustafa Sarıgül’ün bugün Üsküdar’a geleceğini ve Seçim Koordinasyon Merkezi’ni açacaklarını belirten Özkes, “Sevgililer Günü’nde ve mübarek Cuma gününde Allah sevgisinin, Peygamber sevgisinin ve insan sevgisinin dorukta olduğu bir günde seçim çalışmalarımızın startını vereceğiz” ifadesini kullandı.

“EN GÜZEL TEPELER HALKIN YARARINDAN UZAK”

Emekli Müftü Özkes, şöyle konuştu:

“Her belediye başkanı milletvekili olmak ister. Ben ise halka hizmet için milletvekilliğini bırakacağım. Bu benim Üsküdar sevdamın lafta olmadığının, Üsküdar’a olan aşkımın, sevgimin, saygımın açık delilidir. Yarın Sevgililer Günü. Sevgililer Günü’nde kimi gençler muhtemelen Üsküdar’dan çıkarak sevgilisiyle bir başka ilçeye, Sosyal Demokrat CHP’li belediyelerinin olduğu Kadıköy, Beşiktaş ve Şişli gibi yerlere gidecekler. Gençlerin gideceği bir tiyatronun, bir sinemanın bile olmadığı bir şehir haline getirilmiş Üsküdar.

Muhafazakâr gençlerin, başörtülü gençlerin dahi sevgilileriyle, nişanlılarıyla, eşleriyle birkaç saat geçireceği alanlar kalmamıştır. Ağababaların villaları veya kasalarını dolduracak yerler haline getirilmiş Üsküdar. Dünyanın en güzel tepeleri ve boğazı, halkın yararından uzak, muktedirlerin doymak bilmeyen ihtiraslarına teslim edilmiştir.”

“ALLAH’IN KULLARI ARASINDA AYRIM YAPMAYIZ”

CHP Üsküdar Belediye Başkan Adayı Özkes, seçim kampanyasında öne çıkaracakları ana temanın sevgi, muhabbet, hoşgörü, dostluk ve kardeşlik olduğunu belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Mevlana gibi, herkesi sevgiyle, saygıyla kucaklayacağız. Hacıyı da, Hocayı da kucaklayacağız, Dedeyi de kucaklayacağız. Başı açık olan da, başörtülüsü de başımızın tacıdır.

Emekli bir müftü olarak CHP Parti Meclisi Üyesi ve İstanbul Milletvekiliyim. Bu Allah’ın kulları arasında bir ayrım yapmadığımın göstergesidir. Şimdi düşününüz; Üsküdarlı teveccüh gösterir ve 30 Mart’ta Üsküdar Belediye Başkanı olursam hacısı, hocası, dini çevreleri, hepsi benim dostlarım. Yıllarca onlara hizmet ettim. Aynı şekilde belediyede de hizmetler sunarım. Ben belediye başkanı olduğumda AKP’liler, Saadet Partililer, MHP’liler, Büyük Birlik Partililer, eski ANAP’lılar, Doğru Yol’cular, , CHP’liler, DSP’liler, İşçi Partililer, BDP’liler, yani istisnasız herkes, her Üsküdarlı kendisini kucaklayacak, kendisini dinleyecek, kendisine değer verecek bir belediye başkanına sahip olmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşayacaktır.”

“CAMİLERE DE CEMEVLERİNE DE HİZMET EDERİM”

Üsküdar Müftüsü iken Camileri, Kur’an Kurslarını yıllarca yönettiğini, 40-50 kadar caminin temelini attığını anlatan Özkes, “Belediye başkanı olduğumda yine camilerin ve Kur’an kurslarının hizmetine devam ederim. Ama Cemevlerinin de hizmetini ihmal etmem. Bunun için diyorum ki: camiler de bizimdir, cemevleri de bizimdir. Benim Üsküdar belediye başkanlığımda ayrılık, gayrılık olmaz. Sünni de benim kardeşim, Alevi de benim kardeşim, Türk de benim kardeşim, Kürt de benim kardeşim, Laz da benim kardeşim, Çerkez de, Boşnak da, Roman da. Yani ben her kesimden herkesin memnun kalacağı bir adayım.” diye konuştu.

“KİMYALARI BOZULACAKLAR RANTÇILARDIR”

Üsküdar Belediyesi’nde ayrıştırma ve ötekileştirmenin asla olmayacağını da vurgulayan İhsan Özkes, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Benim en büyük projem, gönülleri birleştirme projesidir. Allah’ın yarattığı kullara bir gözle bakma projesidir. Üç günlük dünyada, betona değil, insana insanca davranış projesidir. Bu güzelliği Üsküdar’da başarmak, Üsküdarlılara yaraşır. Her gün gerginliğin, ayrıştırmanın giderek arttığı ülkemizin buna ihtiyacı var.

İnsanca ve Müslümanca yaklaşımdan rahatsız olacaklar, kimyaları bozulacaklar var. Saltanatın, rantın, servetin, şaşanın ellerinden kaçmasından huzursuz olacaklar var. Bunlar karalama kampanyası açacaklar. İftiralarda bulunacaklardır.

Allah’ın izniyle ve Üsküdarlıların teveccühü ile insanlık kazanacaktır.

Yolsuzluğu keserek Üsküdar’ın nimetlerini Üsküdarlılara sunacağım. İlçede yoksul ve kimsesizlere ayrım yapılmadan el uzatılacaktır. İşi ve aşı çoğaltacağız. Belediyenin yaptığı yardımları artırarak devam ettireceğiz.”
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@