Üretim aşamalarını yerinde gördüler

Bahçelievler 4/D sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Güner Gül’ün öncülüğünde, sosyal bilgiler derslerinde öğrenmekte oldukları “üretim, tüketim ve dağıtım” ünitesi sebebiyle, üretim aşamalarını yerinde görmek ve deneyimleyerek bilgileri pekiştirmek amacıyla Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Dalgıçlar Süt ve Süt Ürünleri Üretim Fabrikası ile Boyraz Yem Gıda’ya gezi düzenlediler.

Güncel 28.03.2019, 22:20
738
Üretim aşamalarını yerinde gördüler

Dalgıçlar’da süt, yoğurt, ayran, kaymak, peynir ve tereyağının üretim aşamalarını yakından görme fırsatı elde eden öğrencilere fabrika yetkilileri üretim aşamalarını ve pastorize edilme işlemleri, soğuk depolar ve sıcak depolamaları tek tek göstererek bilgi verdiler. Gezi, öğrencilere, o an fabrikada üretimi yapılan pastorize edilmiş sıcak süt, ayran ve peynir ikramı ile son buldu.

Dalgıçlar’ın ardından Boyraz Yeme geçildi. Burada da önce öğrenciler fabrikanın yem üretim yetkililerinden hayvan yemleri ve yemlerin nasıl hazırlandığı konularında bilgi aldılar. Fabrika depolarında bulunan yemin hammaddelerinden buğday, arpa, mısır, kepek gibi ürünleri görme ve tanıma fırsatı buldular. Ayrıca fabrikaya gelen hammaddelerin nasıl tartıldığını da o an fabrika önünde bulunan kantardaki ölçümleri gözlemleyerek öğrendiler. Laboratuvarlarda yem analizinin nasıl yapıldığını ve üretim bölümünde de yemin üretilerek çuvallarla çıkarıldığını izlediler. Fabrika sahibi Mustafa Boyraz’ın çocuklara ikram ve hediyeleriyle renklenen gezide öğrenciler, hem keyifli vakit geçirip hem de yerinde görerek öğrenmenin tadına vardılar.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-2°
açık
banner303
Namaz Vakti 27 Kasım 2020
İmsak 06:04
Güneş 07:33
Öğle 12:33
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@