Üreticilere bitki koruma eğitimi verildi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Çorum İl Müdürlüğü tarafından bitkisel üretim yapan üreticilere yönelik olarak ‘Bitki Koruma Ürünleri Uygulayıcısı Eğitimi’ verildi.

Güncel 26.06.2016, 23:09 26.06.2016, 23:09
641
Üreticilere bitki koruma eğitimi verildi

20 ve 23 Haziran 2016 tarihlerinde İl Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen bitkisel üretim yapan üreticilerimizin yoğun ilgi gösterdiği eğitimlere Gıda Tarım ve Hayvancılık Çorum İl Müdürü E. Elfaz Ermiş ve İl Müdür Yardımcısı Yusuf Şahinbaş da katıldı.
Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisleri Ömer Günalp ve Emin Arat ile Ziraat Teknikeri Kadir Yıldız tarafından verilen eğitimlerde, zirai mücadele ilaçları kullanım talimatları, zirai mücadele ilaçları ve zehirlenme, zirai mücadele alet ve makinelerinin kalibrasyonu, ilaçlamada hedefler, püskürtme hacmi ve fitotoksisite, zirai mücadele ilaçlarının uygulanmaya hazırlanması, bitkisel ürünlerde pestisist kullanımı ve kalıntı, organik ve iyi tarım uygulamaları ve çevre amaçlı tarım arazilerinin korunması gibi konularda kapsamlı bilgiler verildi.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@